Europos lygos atranką atsimins ilgai: „Sūduva“ sudaužė San Marino ekipą

[[ge:lrytas:lrytas:11302238]]

„Sūduva“ pranašumą prieš San Marino „Tre Pene“ įrodė įmušusi 5 įvarčius.<br> S.Čirbos (fksuduva.lt) nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Jul 30, 2019, 5:44 PM, atnaujinta Jul 31, 2019, 9:19 AM

Lietuvos čempionė Marijampolės „Sūduva“ antradienio vakarą be didesnio streso užbaigti visus formalumus UEFA Europos lygos antrojo etapo atrankoje ir žengti į trečiąjį šių varžybų ratą. Išvykoje įveikę San Marino „Tre Penne“ ekipą 5:0, namie mūsiškiai pratęsė šio mėgėjų lygoje žaidžiančio klubo daužymą – ir vėl įveikė 5:0 (3:0) ir toliau žengė nugalėję bendru rezultatu 10:0.

Tai buvo geriausias mūsų šalies klubų rezultatas tarptautinėje arenoje – dar nė vienai šalies ekipai nebuvo pavykę žengti į kitą etapą daužant oponentus tokiu dideliu skirtumu.

Nors „Sūduvai“ antradienį turėjo itin lengvą užduotį: marijampoliečiai galėjo net ir pralaimėti San marino atstovams 0:4, tačiau apie pralaimėjimą net nebuvo kalbos: jau 14-ąją minutę po kampinio kamuolį galva į vartus pasiuntė Josipas Tadičius, po 3 minučių jau iš kito šono keltą kampinį taip pat smūgiu galva „uždarė“ Samiras Kerla ir šeimininkai pirmavo 2:0, o bendru rezultatu buvo priekyje 7:0.

Baigiantis kėliniui – 39 min. Mihretas Topčagičius pelnė ir trečiąjį įvartį, o atsipalaidavę marijampoliečiai žaidė it treniruotėje.

Tas pats M.Topčagičius jau antrame kėlinyje 55 min. pakišo koją skriejančiam baudos aikštėje kamuoliui ir jis ketvirtą kartą atsidūrė San Marino klubo vartuose.

Jau baigiantis akistatai marijampoliečiai pelnė ir 10-ąjį įvartį: 89 min. įmušė Sabndo Gotalas.

„Sūduva“ turėjo dar mažiausiai 5-7 galimybes įmušti įvarčius, tačiau tai patys marijampoliečiai save pergudraudavo, o kai kada „Tre Penne“ tiesiog sekėsi.

Peržengę „Tre Penne“ barjerą, kitame etape mūsiškiai kausis su Čempionų lygos atrankos poros – Tel Avivo „Maccabi“ ir Klužo CFR – pralaimėtoju Izraelio klubu. Pirmąją dvikovą Rumunijoje CRF laimėjo 1:0, o antrame komandos sužaidė 2:2, tad „Maccabi“ iškrito iš turnyro ir tęs kovą Europos lygos atrankoje.

Abu klubai – „Sūduva“ ir „Tre Penne“ UEFA Čempionų lygos atrankoje pralaimėjo savo akistatas pirmame varžybų etape – marijampoliečiai bendru rezultatu 1:2 nusileido serbų Belgrado „Crvena zvezda“, o San Marino komanda krito nuo Andoros „Santa Coloma“ 0:1.