„Sūduvos“ pasaka baigta: dviejų įvarčių istorijai perrašyti neužteko

[[ge:lrytas:lrytas:11630732]]

Marijampolės klubas išvykoje pralaimėjo Vengrų klubui.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Aug 29, 2019, 8:54 PM, atnaujinta Aug 29, 2019, 11:26 PM

Europos lygos atrankos atkrintamųjų etape į atsakomąją dvikova stojo Budapešto „Ferencvaros“ ir Marijampolės „Sūduvos“ komandos.

Tačiau po nulinių lygiųjų Lietuvoje marijampoliečiai išvykoje varžovams pralaimėjo 2:4 (1:2).

Dvikovos laimėtojai „Ferencvarosi“ pelnė teisę dalyvauti Europos lygos grupių etapo varžybose, o šiame etape dar nėra žaidęs nei vienas Lietuvos klubas.

„Sūduvos“ futbolininkai trečius metus paeiliui suklupo likus vienam žingsniui iki šio tikslo.

Ketvirtadienio rungtynės prasidėjo kiek atkyvesniu svečiu puolimu, o varžovams nedovanotinai suklydus savo aikštės pusėje Ovidijus Verbickas pasiuntė „Sūduvos“ sirgalius į euforiją, kuomet pasižymėjo 11-ąją minutę.

Išvykoje pelnytas įvartis reiškė, kad „Ferencvarosi“ privalėjo mušti bent du kartus. Tačiau tuomet kėlinio pabaigoje ir subyrėjo Lietuvos čempionų gynyba, kuri leido pasižymėti 36-ąją ir 45-ąją minutėmis.

Pirmuoju atveju Ivanas Kardumas bandė taisyti padėtį, pargriovė atitrūkusį puolėją nuo „Sūduvos“ gynėjų ir buvo skirtas 11 metrų baudinys.

Antrojo įvarčio metu Algis Jankauskas vėlavo prie savo dengiamo žaidėjo ir varžovas pasižymėjo iš aštraus kampo.

Po pertraukos „Sūduva“ ėmė aktyviai pulti, tačiau pelnyti įvarčio nepavyko. 63-ąją minutę „Sūduvą“ nuo įvarčio išgelbėjo skersinis, o jau kitos atakos metu sugebėjo pasižymėti Mihretas Topčagičius. Šis įvartis vėl įžiebė „Sūduvos“ viltis žaisti grupių etape. Tačiau jau po kelių akimirkų jas užgesino tolimas N.Tokmaco smūgis.

Marijampoliečiai dar bandė kurti stebuklą ir kelis kartus buvo netoli tikslo, tačiau paskutinį tašką jau per teisėjo pridėtą laiką tarė „Ferencvarosi“ klubas. Į Lietuvos čempionų vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys ir vengrai užtikrintai laimėjo 4:2.

Patekimas į grupių etapą jiems atnešė 2,92 milijono eurų. Tuo tarpu „Sūduva“ šiame sezone uždirbo 1,38 milijono eurų.

Rezultatas:

„Ferencvarosi“ – „Sūduva“ 4:2 (2:1, bendras 4:2)

Rolandas Varga (36 min. iš 11 metrų), Franckas Boli (45 min.), Nguenas Tokmacas (66 min.), Nikolajus Signevičius (90+4 min. iš 11 metrų baudinio)/ Ovidijus Verbickas (11 min.), Mihretas Topčagičius (64 min.)