Vengrijos spauda triumfuoja po pergalės prieš „Sūduvą“: „Iš pragaro į rojų“

Vengrijos futbolo sirgaliai ir sporto apžvalgininkai ketvirtadienį vakare išgyveno visą emocijų gamą – nuo nevilties iki palaimos. Aistrų katilą dvi valandas kurstė Budapešto „Ferencvaros“ ir Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai, žaidę Europos lygos atrankos atkrintamojo etapo rungtynes. Per jas svečiai iš Lietuvos buvo priartėję prie didžiojo tikslo, bet pergale rezultatu 4:2 džiaugėsi šeimininkų komanda ir beveik 20 tūkstančių į „Groupama Arena“ atėjusių sirgalių.

„Ferencvaros“ pateko į Europos lygą, o „Sūduva“ jau trečią kartą neprasimušė į turnyrą<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Aug 30, 2019, 10:49 AM, atnaujinta Aug 30, 2019, 5:04 PM

„Iš pragaro į rojų. „Ferencvaros“ eina toliau“, – iškart po paskutinio teisėjo švilpuko paskelbė vengrų bulvarinio dienraščio „Blikk“ interneto svetainė, kurios antraštė ko gero tiksliausiai atspindėjo tai, kas įvyko Budapešto stadione.

Daugumos kitų leidinių antraštės buvo labai panašios, o jose dažnai kartojosi skaičius 15 – po tiek metų pertraukos „Ferencvaros“ pateko į Europos lygos grupių etapą.

„Fantastiška „milžinų“ šventė. „Ferencvaros“ vėl pateko į Europos turnyro grupę“, – džiūgavo interneto svetainė „Origo“. „Po atkaklios kovos „milžinai“ pateko į Europos lygos grupių etapą“, – antraštėje skelbė 24.hu interneto svetainė. „Žygis į Europą. „Ferencvaros“ – Europos lygos grupėje“, – pranešė sporto dienraščio „Nemzeti Sport“ interneto svetainė.

„Nemzeti Sport“ atsigriebė penktadienio leidinio viršelyje išspausdinęs didelę džiūgaujančių „Ferencvaros“ futbolininkų nuotrauką, šalia kurios didelėmis raidėmis parašė „Amžiaus komanda“.

„Pirmi įmušę ir išlaikę intrigą iki paskutinės minutės, lietuviai Vengrijos čempionams sukėlė didelių sunkumų, bet stipriai ir gražiai žaidę „žali-balti“ ištvėrė ir iškovojo pergalę“, – mažesnėmis raidėmis pridėjo „Nemzeti Sport“, nepamiršęs už atkaklią kovą padėkoti ir Lietuvos čempionų komandai.

Labai seniai Europos lygos grupių etape žaidusiam „Ferencvaros“ klubui, kaip ir niekada grupių etape nežaidusiai „Sūduvai“, ketvirtadienio vakaras buvo ypatingas. Tai jau pirmosiose eilutėse aprašė „Nemzeti Sport“: „Atmosfera buvo ypatinga. Sirgaliai, tėčiai, mamos, vaikai, pagyvenę žmonės, gražios moterys susirinko tribūnose, tačiau nepaisant šypsenų ir plojimų, buvo jaučiama įtampa. „Ferencvaros“ rengėsi labai svarbiam mačui – bandė po 15 metų pertraukos patekti į Europos lygos grupių etapą.

Nemenkinant varžovų, „Ferencvaros“ popieriuje negalėjo tikėtis palankesnio varžovo negu „Sūduva“. Bet kaip sakė vienas klubo vadovų, komandą slėgė atsakomybės našta: jei nebūtų pavykę įveikti lietuvių namie...“

Įtampa labiau slėgė šeimininkus, kurie jau rungtynių pradžioje padarė šiurkščią klaidą, pasibaigusią Marijampolės futbolininkų įvarčiu.

„Sūduva“ rungtynes pradėjo taip, kaip tikėtasi: lėtindami žaidimą, lietuviai tarsi sakė, kad yra pasiruošę žaisti pratęsimą ir po namie pasiektų nulinių lygiųjų visai nenori įmušti svečiuose, – pirmąsias rungtynių minutes aprašė dienraščio „Nepszava“ interneto svetainė. – Tačiau 11-ąją min. atsitiko tai, ko reikėjo išvengti. Laša Dvali prarado kamuolį baudos aikštelėje ir Ovidijus Verbickas smūgiavo taip, kad Denesas Dibuszas neturėjo galimybės atmušti kamuolį, kuris pakeliui lietė gynėją. Vengrijos čempionams jau reikėjo dviejų įvarčių, bet jie iki tol net nebuvo nė karto smūgiavę į vartus“.

„Rungtynių pradžioje kai kuriems futbolininkams trūko per tokius mačus būtinos ramybės. Kojos drebėjo ir „žalių-baltų“ baisus sapnas tapo tikrove – „Sūduva“ įmušė. Jei iki tol Vengrijos čempionai buvo sunkioje padėtyje, tai po to, kai įteikė tokią dovaną varžovams, padėtis tapo dar sunkesnė“, – rašė „Nemzeti Sport“.

„Ferencvaros“ dar pirmajame kėlinyje išlygino ir persvėrė rezultatą, bet iki pabaigos buvo toli. „Sūduva“ drąsiai pradėjo antrąjį kėlinį ir nenustebino, kai Mihretas Topčagičius sugebėjo išlyginti rezultatą“, – antras marijampoliečių smūgis netapo stagmena 24.hu.

Tačiau Lietuvos čempionams ir antrą kartą nepavyko išsaugoti palankaus rezultato. „Ferencvaros“ po kelių minučių pelnė trečiąjį įvartį, o per teisėjo pridėtą laiką įtvirtino pergalę.

„Sūduva“ viską pastatė ant vienos kortos, o „Ferencvaros“ keliskart galėjo viską pabaigti kontratakose, tačiau įmušti dar vieno įvarčio nesugebėjo iki 95-osios minutės“, – paskutinę mačo dalį aprašė „Nepszava“. „Pabaigoje „milžinai“ keliskart galėjo nulemti mačo baigtį, bet Nikolajus Sihnevičius įvartį pelnė tik per pridėtą laiką“, – apie Vengrijos komandai laimingą pabaigą pasakojo 24.hu.

„Atrodė, kad „Ferencvaros“ sudėtis stipresnė, trenerio Serhijaus Rebrovo komanda ilgiau valdė kamuolį, bet pranašumas nebūtų nieko vertas, jei nebūtų pavykę įmušti“, – galutinius mačo taškus sudėjo „Nepszava“.

„Nauja diena“: ar panaikinta PVM lengvata tikrai žlugdo maitinimo verslą?