Europos čempionato atranka: anglai nepasigailėjo varžovų, prancūzai turėjo vargo

Ketvirtadienio vakarą sužaisti septyni 2020 m. Europos futbolo čempionato atrankos susitikimai, po kurių paaiškėjo keturios į pirmenybes patekusios rinktinės.

Anglija triuškino savo varžovus.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Nov 15, 2019, 6:37 AM

Viską šio vakaro rungtynės išsprendė A grupėje, kurioje prieš paskutinį turą ramiai gali jaustis Anglijos ir Čekijos futbolininkai.

Anglai namuose net 7:0 sutriuškino Juodkalnijos futbolininkus. Tris įvarčius jiems pelnė Harry Kane'as, po vieną – Alexas Oxlade'as-Chamberlainas, Marcusas Rashfordas ir Tammy Abrahamas, o dar vieną juodkalniečiai įsimušė į savus vartus.

Savo ruožtu čekai namuose namuose turėjo vytis, bet galiausiai nugalėjo Kosovą – 2:1. Šis pralaimėjimas tapo pragaištingas pagirtinai besikovusiems, bet galiausiai už borto likusiems kosoviečiams.

Nelengvą pergalę H grupėje iškovojo Prancūzija. Dar po keliomis valandomis anksčiau vykusių rungtynių Turkijoje bilietą į Europos pirmenybes užsitikrinę pasaulio čempionai namie tik po 79-ąją minutę pasiekto Olivier Giroud įvarčio nuo 11 m žymos 2:1 palaužė Moldovą.

Svečiai net pirmavo po 9-ąją minutę įmušto įvarčio, bet rezultatą Raphaelis Varane'as 35-ąją minutę išlygino.

Prancūzai į žemyno čempionatą iš H grupės pateko kartu su turkais, kurie 0:0 sužaidė su Islandija.

Trečiose grupės rungtynėse Albanija išsiskyrė taikiai 2:2 su Andora.

Dar vienerios rungtynės įvyko ir B grupėje, kurioje rungtyniauja ir Lietuvos rinktinė.

Čia vilčių patekti į Europos čempionatą neprarandanti Serbija namie 3:2 palaužė Liuksemburgą.

Serbai pirmavo 2:0 po pirmajame kėlinyje pelnytų dviejų Aleksandro Mitrovičiaus įvarčių, bet liuksemburgiečiai antrajame kėlinyje dusyk švelnino skirtumą iki vieno tikslaus smūgio.

Vienu tašku nuo Portugalijos, kuri šįvakar net 6:0 sutriuškino Lietuvą, atsiliekantys serbai paskutinėse rungtynėse privalės nugalėti Ukrainą ir tikėtis, kad portugalai praras taškų mače su Liuksemburgu.