Švedijos rinktinė prisijungė prie Europos čempionato dalyvių

Penktadienį tęsėsi 2020 metų Europos futbolo čempionato atrankos batalijos. Vakarą įvyko dar penkerios rungtynės D, F ir J grupėse. F grupėje Švedija svečiuose 2:0 (2:0) įveikė Rumuniją ir tapo 12-ąja Senojo žemyno pirmenybių finalo etapo dalyve.

Švedija iškovojo teisę žaisti Europos čempionate.<br>AFP/Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (15)

Nov 15, 2019, 11:46 PM, atnaujinta Nov 17, 2019, 6:12 AM

Įvarčius švedams, kurie surinko 18 taškų, pelnė Marcusas Bergas (18-ąją min.) ir Robinas Quaisonas (34-ąją min.).

Rumunų sąskaitoje liko 14 taškų, o Norvegija (14 tšk.) iškrito iš kovos dėl kelialapių į Euro202.

Kitame F grupės mače triuškinančią pergalę pasiekė jau anksčiau vietą Europos čempionate sau garantavusi Ispanija (23 tšk.), namuose net 7:0 (2:0) sutriuškinusi Maltą (3 tšk.). Ispanams net septyni žaidėjai pelnė po įvartį.

Pasižymėjo: Alvaro Morata (23-iąją min.), Santi Cazorla (41-ąją min.), Pau Francisco Torresas (62-ąją min.), Pablo Sarabia (63-iąją min.), Dani Olmo (69-ąją min.), Gerardas Moreno (71-ąją min.) ir Jesus Navasas (85-ąją min.).

D grupėje Danija namuose sutriuškino Gibraltarą (0 tšk.) rezultatau 6:0 (1:0).

Robertas Skovas (12-ąją ir 65-ąją min.) ir Christianas Eriksenas (85-ąją ir 90+4 min.) pelnė po 2 įvarčius, o Christianas Gytkjaeris (47-ąją min.) ir Martinas Braithwaite'as (51-ąją min.) įmušė po vieną.

Šveicarija (14 tšk.) savo aikštėje sunkiai palaužė Gruzijos (8 tšk.) pasipriešinimą 1:0 (0:0). Pergalingąjį įvartį Cedricas Ittenas pasiekė 77-ąją min.

Danai su 15 taškų pirmauja grupėje.

Vis dėlto jų likimas spręsis paskutinėse rungtynėse pirmadienį, kai Danijos rinktinė žais Airijoje, o svečiams tame susitikime bus būtina bent jau iškovoti lygiąsias, antraip į žemyno pirmenybes turėtų patekti airiai (12 tšk.).

Antrąjį kelialapį iš šios grupės veikiausiai pasiims šveicarai. Paskutines rungtynes šveicarai žais prieš Gibraltarą, tad jeigu nenutiks sensacija, jie važiuos į Europos čempionatą.

J grupėje pergalių seriją pratęsė Italija (27 tšk.), išvykoje 3:0 (2:0) laimėjusi prieš Bosniją ir Hercegoviną (10 tšk.).

Įvarčius italams pelnė Francesco Acerbi (21-ąją min.), Lorenzo Insigne (37-ąją min.) ir Andrea Belotti (53-iąją min.).

Italai kartu su belgais išlieka vienintelėmis komandomis, dar nepraradusiomis taškų atrankoje (po 27 tšk.).

Rezultatai:

D grupė

Danija – Gibraltaras 6:0. Robert Skov (12, 65), Christian Gytkjaer (47), Martin Braithwaite (51), Christian Eriksen (85, 90+4).

Šveicarija – Gruzija 1:0. Cedric Itten (77).

F grupė

Rumunija – Švedija 0:2. Marcus Berg (18), Robin Quaison (34).

Ispanija – Malta 7:0. Alvaro Morata (23), Santi Cazorla (41), Pau Francisco Torres (62), Pablo Sarabia (63), Dani Olmo (69), Gerard Moreno (71), Jesus Navas (85).

J grupė

Bosnija ir Hercegovina – Italija 0:3. Francesco Acerbi (21), Lorenzo Insigne (37), Andrea Belotti (53).

Iš viso lemiamame čempionato etape žais 24 rinktinės. 2020-ųjų Europos čempionatas vyks net 12-oje šalių.

Atrankos varžybose yra 10 grupių. Pirmąsias dvi vietas užėmusios ekipos automatiškai patenka į Senojo žemyno pirmenybes.

Dar keturioms rinktinėms, kurios nepateks tarp dviejų stipriausiųjų grupėse, teks žaisti atkrintamąsias varžybas.

Jose galės dalyvauti 2018-2019 metų Tautų lygos turnyre geriausiai pasirodžiusios rinktinės.

Po penktadienio vakaro kelialapius jau turėjo: Anglija, Belgija, Čekija, Ispanija, Italija, Lenkija, Prancūzija, Rusija, Suomija, Švedija, Ukraina ir Turkija.