Didysis futbolas sugrįžo: milijonai sirgalių stebėjo „Borussia“ įvarčių lietų

Vokietijoje po dviejų mėnesių pertraukos pagaliau pratęstas bundeslygos sezonas, o šeštadienio rungtynes tuščiuose stadionuose sužaidė 12 komandų.

Didysis futbolas sugrįžo: milijonai sirgalių stebėjo „Borussia“ įvarčių lietų.<br> AP/Scanpix nuotr.
 Didysis futbolas sugrįžo: milijonai sirgalių stebėjo „Borussia“ įvarčių lietų.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

May 16, 2020, 6:19 PM, atnaujinta May 16, 2020, 6:43 PM

Žinoma, aistruolių kraują labiausiau kaitino Dortmundo „Borussia“ ir Gelzenkircheno „Schalke“ akistata, kurioje netrūko įvarčių. Vis dėlto pergalę šventė šeimininkų komanda, 4:0 (2:0) įveikusi svečius iš Gelzenkircheno.

Mačą per televiziją stebėjo milijonai sirgalių visame pasaulyje.

Nors akcentuojama, kad čempionatas pratęstas be žiūrovų, į stadionus buvo įleista iki 300 žmonių, jie buvo padalyti į tris zonas, kad būtų išvengta kontaktų.

Ant žaliosios vejos žengė tik žaidėjai, teisėjai, medicinos pagalbos darbuotojai ir nedidelė grupelė fotografų. Tribūnose, kaip įprasta, mačą stebėjo keletas reporterių ir operatorių.

Mūšyje tarp „Borussia“ ir „Schalke“ pirmojo įvarčio laukti reikėjo beveik pusvalandį. 29-ąją minutę pasižymėjo šeimininkų talentas Erlingas Haalandas. Kėlinio pabaigoje po grubios „Schalke“ vartininko klaidos antrąjį komandos įvartį pelnė Raphaelis Guerreiro (44 min.) – 2:0.

Rungtynių metu kamuoliai buvo nuolat dezinfekuojami, o atsarginiai žaidėjai dėvėjo kaukes. Be to, jie laikė atstumus, tai sukėlė juoką daliai žiūrovų, mat atsarginiai atrodė lyg įkaitai.

Antrajame kėlinyje „Borussia“ toliau didino apsukas. 48-ąją minutę pasižymėjo Thorganas Hazardas, o 63-ąją – R.Guerreiro. Rezultatas tapo nepadorus – 4:0.

Tiesa, rungtynes stebint per televizija, galėjo susidaryti įspūdis, jog vyksta Lietuvos A lygos rungtynės, mat girdėjosi visi žaidėjų raginimai ir šūksniai.

Po šios pergalės Dortmundo ekipą nuo turnyro lyderių Miuncheno „Bayern“ (55 tšk.) skiria vos vienas taškas. Tiesa, pastarieji savo 26-ojo turo rungtynes žais sekmadienį.

Koronavirso supančiotas futbolas grįžta, tačiau reikia pripažinti, kad jis kitoks.