UEFA Tautų lyga: olandų triumfas bei Italijos vargai su bosniais

Ketvirtadienį startavęs UEFA Tautų lygos turnyras tęsia savo rungtynių maratoną. Penktadienį stipriausiame A divizione buvo sužaistos dvejos rungtynės. Italijos vienuolikė namuose priėmė Bosnijos ir Hercegovinos futbolininkus, taip pat į futbolo elitą grįžtantys olandai savo aikštelėje susitiko su Lenkijos ekipa.

Olandijos futbolininkai triumfavo namuose.<br>Scanpix nuotr.
Italai neįveikė Bosnijos ir Hercegovinos futbolininkų.<br>Scanpix nuotr.

2020-09-05 09:50, atnaujinta 2020-09-05 09:58

Abiejose rungtynėse išskirti aiškūs favoritai sužaidė skirtingai. Olandija triumfavo rezultatu 1:0 (0:0), tuo tarpu Italijos bei Bosnijos ir Hercegovinos rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1 (0:0).

Olandijoje vykusiame susitikime Lenkijos futbolininkai atvyko ne stipriausios sudėties. Rungtynėse nežaidė rugpjūčio pabaigoje UEFA Čempionų lygos nugalėtoju tapes Robertas Lewandowskis.

Rungtynes nuo pat pradžių kontroliavę olandai puikią galimybę pasižymėti turėjo 21-ąją rungtynių minutę, tačiau Quincy Promeso šūvis buvo netikslus.

Pirmajame kėlinyje nei vienai iš ekipų nepavykus pasižymėti, po ilgosios pertraukos krito pirmasis susitikimo įvartis. 61-ąją minutę Stevenas Bergwijnas nuginklavo varžovų vartininką ir išvedė Olandijos rinktinę į priekį 1:0.

Per likusį laiką rezultatas švieslentėje išliko nepatikęs.

Priešingai nei Amsterdame, Italijoje reikalai aikštelės šeimininkams klostėsi ne taip užtikrintai.

Įvarčiai šiose rungtynėse taip pat ėmė kristi tik antrajame kėlinyje, tiesa rungtynių sąskaitą atidarė Bosnijos ir Hercegovinos futbolininkai. 57-ąją minutę Edenas Džeko taikliu smūgiu išvėdė svečius į priekį.

Visgi Bosnijos ir Hergegovinos futbolininkai ilgai savo pranašumu nesidžiaugė – po dešimties minučių (67 min.) Stefano Sensi įmušė įvartį po „rikošeto“ ir išlygino rezultatą 1:1.

Iki susitikimo pabaigos abi komandos dar turėjo puikias galimybes persverti rezultatą, tačiau skaičiai švieslentėje nepakito iki pat finalinio rungtynių švilpuko.