Lietuvos futbolo rinktinės kieme – šventė: pergalė Albanijoje nutraukė košmarišką seriją

Lietuvos futbolo rinktinė oficialių rungtynių nebuvo laimėjusi nuo pat 2016 metų, o ši nemaloni serija nutrūko pirmadienio vakarą, kuomet Valdo Urbono kariauna išvykoje 1:0 (0:0) nugalėjo Albanijos rinktinę.

Lietuvos rinktinė šventė pergalę Albanijoje 1:0.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Vartininkas Tomas Švedkauskas atrėmė visus smūgius.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Įvartį 50-ąją min. pelnė Donatas Kazlauskas.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Sep 7, 2020, 9:41 PM, atnaujinta Sep 8, 2020, 8:52 AM

Tautų lygos C diviziono 4 grupėje lietuviai praėjusią savaitę startavo pralaimėjimu namuose 0:2 kazachams, o dabar į savo sąskaitą įsirašė tris taškus.

Rungtynių didvyriu tapo Donatas Kazlauskas, pelnęs vienintelį ir pergalingą lietuvių įvartį.

Pirmajame kėlinyje lietuviai atrodė kur kas geriau nei aikštės šeimininkai. Albanų vartininkui net du kartus teko gelbėti savo komandą nuo identiškų Donato Kazlausko smūgių. Kartą iš toli laimę pabandė ir Justas Lasickas.

Tačiau kitoje aikštės pusėje Tomas Švedkauskas prie savo vartų daug darbo neturėjo ir albanai sukūrė vos vieną progą smūgiui.

D.Kazlauskas lengvai jį suklaidino už baudos aikštelės ribų ir 50-ąją minutę nukreipė kamuolį į tuščius vartus.

Po įvarčio Albanijos komanda stengėsi didinti spaudimą Lietuvos rinktinei, pavyko atlikti pavojingesnių smūgių, tačiau V.Urbono auklėtiniai puikiai tvarkėsi su užduotimis gynyboje.

Dvikovos pabaigoje aikštės šeimininkai atrodė gerokai pavargę, tad lietuviai paskutines minutes leido jų aikštės pusėje, o savo progų neišnaudojo Ovidijus Verbickas, Gratas Sirgėdas.

Maža to, Albanijos rinktinės kapitonas 87-ąją minutę po pražangos prieš Modestą Vorobjovą buvo pašalintas iš aikštės.

Per likusį laiką šeimininkai likę mažumoje nieko rimtesnio nesugebėjo nuveikti ir lietuviai pagaliau oficialiose rungtynėse iškovojo pergalę.

Po šios dvikovos C diviziono 4 grupėje įsivyravo visiška lygybė. Visos keturios komandos iškovojo po pergalę ir turi po tris taškus.