Po paleisto šanso V. Urbonas nusilenkė savo auklėtiniams: „Tokios rungtynės grūdina charakterį“

„Tai buvo kovingos lygiosios. Manau, kad šis iškovotas taškas yra labai svarbus“, – po lygiųjų prieš Baltarusijos rinktinę teigė Lietuvos futbolo komandos treneris Valdas Urbonas.

V.Urbonas.<br>T.Bauro nuotr.
Lietuvos ir Baltarusijos rungtynės baigėsi taikiu rezultatu.<br>V.Sčiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

2020-10-11 21:40, atnaujinta 2020-10-12 10:25

Sekmadienį V.Urbono auklėtiniai UEFA Tautų lygos C diviziono 4-os grupės mače namuose sužaidė lygiosiomis 2:2 (1:0) su Baltarusijos rinktine.

Lietuvos futbolininkai rungtynių įvarčių sąskaitą atidarė ankstyvoje dvikovos stadijoje – septintąją dvikovos minutę kamuolį į vartus taikliu smūgiu pasiuntė Arvydas Novikovas.

Baltarusiams rezultatą išlyginti pavyko tik po pertraukos. 58-ąją min. Egidijus Vaitkūnas pažeidė taisykles baudos aikštelėje ir dvikovos teisėjas skyrė 11 metrų baudinį į Lietuvos rinktinės vartus. Jį sėkmingai realizavo Vitalijus Lisakovičius.

Svečiai rezultatą padvigubino po septinių minučių – Baltarusiją į priekį išvedė Aleksandras Sačivko. Tačiau kaimynams pranašumo išsaugoti nepavyko – po keitimo aikštelėje pasirodęs Karolis Laukžemis atstatė lygybę.

„Noriu padėkoti vyrams už charakterį ir kovingumą, tai mums labai svarbu. Šis taškas labai brangus ir vertingas. Labai dėl to džiaugiuosi. Dabar reikia ruoštis trečiadienio rungtynėms“,-teigė Lietuvos rinktinės strategas.

Po šios dvikovos Tautų lygos C pogrupyje įsivyravo lygybė – visos keturios komandos šiuo metu turi po keturis taškus.

Be Baltarusijos ir Lietuvos, šioje grupėje taip pat rungtyniauja Kazachstano ir Albanijos rinktinės, kurios sekmadienį tarpusavyje sužaidė 0:0.

– A.Novikovas nesužaidė visų rungtynių. Kiek stipriai tai lėmė galutinį rezultatą?

– Sunku svarstyti po rungtynių. Negaliu pasakyti, ar tai ką nors įtakojo. Mums ėmė trūkti fizinių jėgų ir buvome už tai nubausti.

– Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinė atidavė įniciatyvą. Kas nutiko?

– Po pertraukos nei vienas nesvajojome, kad laimėjome rungtynes, buvome nusiteikę rimtai kovai, tačiau šios dienos rungtynėms mūsų rotacija buvo minimali.

Atlikti keitimai antrojo kėlinio antroje pusėje leido pasiekti išlyginamąjį įvartį.

– Kiek stipriai komandos fizinė būklė skiriasi nuo ankstesnių metų?

– Kiekvienos rungtynės pareikalauja daug fizinių jėgų, varžovai mums neleido žaisti mūsų žaidimo. Mes ruošiamės kiekvienoms rungtynėms bei stebime kiek kiekvienas žaidėjas gali atiduoti jėgų aikštėje.

Tokios rungtynės grūdina visą komandą. Džiaugiuosi, kad žaidėjų psichologinė būsena ir pasitikėjimas savimi yra gero lygio.

– Varžovų treneris teigė, kad Baltarusija buvo verta geresnio rezultato nei lygiosios.

– Nenorėčiau replikuoti apie tai. Turėjome pranašumą pirmajame kėlinyje, tačiau jo mums išsaugoti nepavyko. Išlyginamasis įvartis atstatė lygybė. Manau, kad lygiosios yra teisingas rezultatas.