Italijos spauda po pergalės nesižavėjo saviškių žaidimu ir kėlė į padanges Lietuvos rinktinės vartininką

Italijos futbolo apžvalgininkai po trečiadienį vykusių pasaulio čempionato atrankos rungtynių, kuriose jų šalies rinktinė nugalėjo Lietuvos futbolininkus 2:0, džiaugėsi dar trimis iškovotais taškais, bet nebuvo patenkinti „mėlynųjų“ žaidimu, ypač pirmajame kėlinyje.

Ketvirtadienio leidiniuose didžiausi Italijos sporto dienraščiai pabrėžė skirtingus dalykus.<br>Lrytas.lt montažas.
Lietuvos ir Italijos rinktinių mačas Vilniuje.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Ketvirtadienio leidiniuose didžiausi Italijos sporto dienraščiai pabrėžė skirtingus dalykus.<br>Italijos spaudos antraštės
Daugiau nuotraukų (10)

Apr 1, 2021, 1:15 PM

Roberto Mancinio auklėtinių pasirodymas Vilniaus stadione kai kam netgi sukėlė abejonių, ar Italijos rinktinė pajėgi siekti gero rezultato vasarą vyksiančiose Europos pirmenybėse.

Ketvirtadienio leidiniuose didžiausi Italijos sporto dienraščiai pabrėžė skirtingus dalykus. „Italija. Puikūs skaičiai“, – viršelyje didelėmis raidėmis parašė Milane leidžiamas „Gazzetta dello Sport“.

„Gazzetta dello Sport“ paryškino tris skaičius: 3, 6 ir 25. Italijos rinktinė laimėjo visas trejas šio atrankos turnyro rungtynes, šeštose iš eilės rungtynėse nepraleido įvarčio ir nepralaimėjo 25-ųjų iš eilės rungtynių.

Tuo tarpu Romoje leidžiamam „Corriere dello Sport“ užkliuvo tai, kad „Squadra Azzurra“ visas trejas kovo mėnesį žaistas rungtynes su silpnesniais varžovais laimėjo nežaisdama taip, kaip tikisi milijonai Italijos futbolo aistruolių. „Mokame tik laimėti“, – pirmajame puslapyje dviprasmiškai parašė „Corriere dello Sport“. „Pirmasis kėlinys buvo lyg tamsoje“, – paantraštėje pridėjo Romos sporto dienraštis.

„Vertinant žaidimą, Italija žengė atgal, – trečiadienį žaistas rungtynes įvertino Turino sporto dienraštis „Tuttosport“. – Po nuobodaus pirmojo kėlinio, kuriame trūko aistros, „mėlynųjų“ treneris atliko teisingą ėjimą ir į aikštę įleido Federico Chiesą bei Stefano Sensį. „Juventus“ žaidėjas suteikė gyvybingumo ir spalvingumo, „Inter“ žaidėjas antrojo kėlinio antrąją minutę atrakino rezultatą puikiu tolimu smūgiu“.

„Dvi Italijos rinktinės. Bloga pirmajame kėlinyje. Antrajame – labiau įtikinanti ir ryžtingesnė. Žaidimas buvo toks, koks buvo, bet šiuo metu neturėtume būti labai priekabūs. Per pertrauką atlikęs keitimus, treneris bjaurųjį ančiuką pavertė princese“, – gerų dalykų įžvelgė „Corriere della Sera“ dienraštis.

„R.Mancinio komandos kelionė į Katarą negalėjo prasidėti geriau, bet trys pergalės prieš neaukšto lygio varžovus paliko skirtingą įspūdį, – Italijos rinktinės žaidimą nagrinėjo „Gazzetta dello Sport“. – Jei per pirmąsias rungtynes „mėlynieji“ džiugino bent 45 minutes, tai per kitas dvejas rungtynes, ypač su lietuviais, neblizgėjo. Pirmasis kėlinys buvo mažiau nei vidutiniškas, antrasis – geresnis, bet per jį iššvaistyta daug progų. 94-ąją minutę įmuštas baudinys negalėjo išgelbėti įspūdžio“.

„Gazzetta dello Sport“ mūsų šalies rinktinę pavadino „dėmesingai besigynusia, bet nedrąsiai puolusia“. Vis dėlto populiariausio Italijos sporto leidinio manymu, „iš tikrųjų, lietuviai irgi privertė mus pasijaudinti, o nusiraminti buvo galima tik po to, kai Ciro Immobile įmušė F.Chiesos uždirbtą baudinį“.

„Lietuviai laikėsi ir neišeidavo iš savosios aikštės pusės, bet bėgant laikui „mėlyniesiems“ buvo vis sunkiau“, – rašė „Corriere dello Sport“.

„Baltijos komanda gynėsi drausmingai ir nepaliko erdvės „mėlyniesiems“, kurie nesugebėjo prasibrauti pro varžovų užkardas“, – tvarkingą lietuvių gynybą pažymėjo „La Stampa“ dienraštis.

Kai kuriuose gana ilguose rungtynių aprašymuose italų žurnalistai paminėjo vos vieno Lietuvos futbolininko pavardę. Suprantama, ypatingo dėmesio sulaukė vos ne visą mačą įvykių sūkuryje buvęs vartininkas Tomas Švedkauskas. „Gazzetto dello Sport“ netgi pavadino jį geriausiu rungtynių žaidėju.

„Tiesą sakant, geriausias rungtynių žaidėjas buvo vartininkas T.Švedkauskas, kuris savo komandą išgelbėjo bent šešis kartus“, – kolegoms pritarė „Corriere della Sera“ dienraštis.

„Lietuvių pirmasis numeris atrodė nepramušamas. Jis tarsi užhipnotizavo C.Immobilę“, – rašė „Tuttosport“. T.Švedkauską pažymėjo ir „Corriere dello Sport“, lietuvių vartininką pavadinęs „neįtikėtinu“.

Italijos futbolininkai visas trejas šio atrankos turnyro rungtynes su Šiaurės Airijos, Bulgarijos ir Lietuvos rinktinėmis laimėjo vienodu rezultatu 2:0.

Vadovaujant treneriui R.Manciniui, italai nepralaimi jau 25 rungtynes. „Mėlynieji“ pastarąjį pralaimėjimą patyrė 2018 metų rugsėjo 10 dieną, kai Tautų lygos rungtynėse nusileido Portugalijos komandai 0:1.

Trečiadienį R.Mancini pakartojo buvusio rinktinės trenerio Marcello Lippio rezultatą. M.Lippi darbo laikotarpiu „mėlynieji“ 2004-2006 metais irgi nepralaimėjo 25 rungtynes iš eilės.

Geresnį rezultatą pasiekė tik vienas treneris – prieš Antrąjį pasaulinį karą dirbęs Vittorio Pozzo. Jo treniruojama rinktinė XX amžiaus ketvirtojo dešimtmečio pabaigoje pralaimėjimo išvengė 30 rungtynių iš eilės.

Vis dėlto net įspūdinga nepralaimėtų rungtynių virtinė kai kam nesuteikia didelio optimizmo prieš vasarą vyksiančias Europos pirmenybes.

„Geri rezultatai, puikios pergalės, rinktinė nepraleidžia įvarčių ir nepralaimėjo jau 25 rungtynes iš eilės, bet mes negalime būti įsitikinę, kad atsinaujinusi Italijos rinktinė birželio mėnesį gerai žais Europos pirmenybėse ir pateks, tarkim, tarp keturių stipriausių komandų. R.Mancini vis dar ieško optimalios sudėties, ir nė vienas puolėjas nėra tikras komandos lyderis, galintis sukelti įvarčių gausmą“, – po mačo su lietuviais parašė „La Repubblica“ dienraštis.