Sensacingas smūgis pasaulio atrankoje: nuo 2001 metų nepralaimintys vokiečiai namie krito nuo makedonų

2022-ųjų pasaulio futbolo čenmpionato Europos zonos atrankoje trečiadienį populiarus skaičius buvo ketvertas – net penkios rinktinės pelnė po keturis įvarčius varžovams, tačiau didžiausią dienos sensaciją sukūrė Šiaurės Makedonijos futbolininkai, 2:1 įveikę namie žaidusius vokiečius.

Vokietija pralaimėjo Šiaurės Makedonijai.<br> Reuters/Scanpix.com nuotr.

2021-04-01 01:01

Baigiantis pirmam kėliniui Goranas Pandevas išvedė svečius į priekį, o Vokietijos rinktinei išlyginti rezultatą pavyko po 11 metrų baudinio, kurį 63 min. realizavo Ilkanas Gundoganas.

Kaip jau atrodė, kad mačas taip ir baigsis Elifas Elmas 85-ąją minutę tiksliai „uždarė“ komandos draugo perdavimą ir išplėšė Šiaurės Makedonijai pergalę 2:1.

Neįtikėtina, tačiau vokiečiai atrankos varžybose pralaimėjo pirmą kartą nuo 2001 metų. Apskritai, atrankose į pasaulio pirmenybes Vokietija nusileido vos tris kartus – 2001 metais Anglijai, 1985 metais Portugalijai 0:1 ir dabar Šiaurės Makedonijai.

Nutrūko vokiečių laimėtų 18 mačų serija planetos pirmenybių atrankose, o tokio rango varžybose vokiečiai nebuvo pralaimėję 35 akistatas iš eilės.

Kitame grupės mače Armėnija 3:2 nugalėjo Rumuniją, nors baigiantis mačui atsiliko 1:2, o viską išsprendė per dvi minutes – 87-ąją ir 89-ąją.

Armėnai laimėjo visus tris mačus ir yra J grupės lyderiai, o Vokietija nustumta į trečiąją vietą.

Trečiadienį po keturis įvarčius į varžovų vartus pelnė Danija, Škotija, Izraelis ir Islandija.

Po trijų turų visas tris pergales grupėse yra iškovojusios tik Anglijos, Italijos, Danijos ir Armėnijos ekipos.