Dėl titulų teko pakovoti, bet niekas neišvertė salės futbolo soste įsitvirtinusių kauniečių

„Kauno Žalgirio“ klubas (buvęs „Vytis“) šį sezoną vėl iškovojo svarbiausius trofėjus – šalies salės futbolo čempionato aukso apdovanojimus ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurę.

Po atkaklios kovos „Kauno Žalgirio“ futbolininkams pavyko palaužti profesionalią Gargždų komandą ir apginti taurę.<br>„Kauno Žalgirio“ nuotr.
A.Kravetcas išrinktas geriausiu šalies salės futbolo čempionato vartininku.<br>„Kauno Žalgirio“ nuotr.

2021-04-13 08:44

Prieš savaitę Prienų sporto ir pramogų arenoje FF taurės finale susigrūmė šį trofėjų ginantis „Kauno Žalgiris“ ir „Gargždų Pramogos“ (Klaipėdos r.).

Finalo kova buvo itin atkakli, o nugalėtojų titulą pavyko apginti Kauno komandai, kuri išplėšė pergalę 2:1.

Dvikovos pradžioje „Kauno Žalgiris“ surengė kelis pavojingus išpuolius, tačiau lemiamais momentais prie varžovų vartų stigo tikslumo.

Persilaužimas įvyko 13-ąją minutę, kai įvartį įmušė vienas „Kauno Žalgirio“ lyderių Lukas Sendžikas.

Kauniečių džiaugsmas truko neilgai, mat dar tą pačią minutę gargždiškiai išlygino rezultatą – pasižymėjo Aurimas Skurdelis.

Po pertraukos, 27-ąją minutę, įmuštas įvartis tapo lemiamas, o jį pelnė „Kauno Žalgirio“ atakų lyderis Artūras Juchno.

Sugebėjo pasivyti varžovus

Dar dramatiškiau susiklostė kiek anksčiau vykęs šalies A lygos finalas, kuriame susitiko „Kauno Žalgirio“ ir „Jonavos Vikingų“ futbolininkai.

Pastarieji buvo atsidūrę labai arti sensacijos, tačiau abiejų finalo rungtynių metu kauniečiai atliko tikrus žygdarbius.

Pirmasis pavojaus signalas „Kauno Žalgiriui“ nuskambėjo pirmųjų rungtynių metu, kai „Jonavos Vikingai“ pirmavo 2:0 ir tik paskutinėmis minutėmis Kauno komanda išlygino rezultatą – dukart taikliai smūgiavo A.Juchno.

Antroji dvikova „Kauno Žalgiriui“ prasidėjo dar didesniais nemalonumais. Jonaviškiai mušė įvarčius vieną po kito ir išsiveržė į priekį 4:0.

Sportininkų emocijos liejosi per kraštus ir dar pirmajame kėlinyje abi finalo dalyvės neteko savo rezultatyviausių žaidėjų – raudonąsias korteles prieš save išvydo kaunietis L.Sendžikas bei „Jonavos Vikingų“ atstovas Jurijus Jeremejevas.

Pirmasis įsirėžė į gulintį varžovų vartininką, o J.Jeremejevą teisėjas nubaudė už bandymus atkeršyti skriaudikui.

Pabaigoje pritrūko jėgų

Visi „Kauno Žalgirio“ bandymai sustabdyti įsibėgėjusius jonaviškius nebuvo sėkmingi ir tik pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje skirtumą pavyko sušvelninti A.Juchno.

Po pertraukos čempionų treneriams vis dėlto pavyko pažadinti auklėtinius – du įvarčius pelnė Konstantinas Bondarenka, kartą taikliai smūgiavo Maksimas Avetisianas.

Pagrindinis dvikovos laikas vėl baigėsi lygiosiomis, todėl futbolininkams teko žaisti pratęsimą.

Jo metu išryškėjo „Kauno Žalgirio“ pranašumas, mat šios komandos futbolininkai išsaugojo daugiau jėgų. Andrejaus Solodovo ir Alberto Voskunovičiaus įvarčiai lėmė galutinę „Kauno Žalgirio“ pergalę 6:4.

Nepatiko nusiteikimas

„Kauno Žalgirio“ klubo vadovas Darius Gurskis tikino visiškai nenustebęs, kad titulus iš jo vadovaujamos komandos bandė paveržti „Gargždų Pramogos“ ir „Jonavos Vikingai“.

„Susigrumti su šiomis komandomis finale nėra atsitiktinumas. Tai labai profesionalūs klubai, kurie visą dėmesį koncentruoja tik į salės futbolą“, – kalbėjo D.Gurskis.

Į šį sąrašą jis galėtų įtraukti ir Mažeikių VIP komandą, kuri labai galingai pradėjo sezoną, tačiau vėliau smarkiai nukentėjo dėl traumų.

Kuri komanda buvo neparankiausia „Kauno Žalgiriui“?

„Turbūt patys sau esame neparankiausi. Futbolininkams trūko susikaupimo, neįvertinome priešininkų, todėl prireikė milžiniškų pastangų išgelbėti rungtynes“, – kalbėjo klubo vadovas.

„Kauno Žalgirio“ atstovas Aleksandras Kravetcas šiame čempionate pelnė ir asmeninį apdovanojimą – jis pripažintas geriausiu čempionato vartininku.

Futbolininkai ruošis ypatingam įvykiui

„Kauno Žalgirio“ futbolininkai negalės ilgai atostogauti – netrukus prasidės pasiruošimas pasaulio čempionatui, kuris nuo rugsėjo 12 iki spalio 3 dienos pirmą kartą vyks Lietuvoje.

Šeimininkų rinktinės garbę gins mažiausiai 8 „Kauno Žalgirio“ atstovai.

Finaliniame čempionato etape dalyvaus 24 pajėgiausios nacionalinės planetos komandos, o varžybos vyks Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.