Italija Europos čempionatą pradėjo fantastiškai: trys įvarčiai ir visiškas dominavimas prieš Turkiją

Italijos operos legendos Andrea Bocelli balsu prasidėjęs „Euro 2020“ prasidėjo nuo sėkmingos dvikovos Roberto Mancini komandai. Penktadienį Romoje Italijos rinktinė A grupės rungtynėse visiškai dominavo aikštėje, mušė pati ir privertė įsimušti varžovus bei šventė triuškinamą pergalę 3:0 (0:0) prieš Turkijos komandą.

Italijos rinktinės džiaugsmas dėl antrojo įvarčio.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Italijos rinktinės džiaugsmas dėl antrojo įvarčio.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Italijos ir Turkijos rinktinių rungtynės.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Turkijos ir Italijos rungtynių akimirka.<br> AP nuotr.
Italijos rinktinės sirgaliai.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Turkų aistruoliai.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Turkų aistruoliai.<br>ImagoImages/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Jun 11, 2021, 9:40 PM, atnaujinta Jun 12, 2021, 8:12 AM

Tai buvo jau 28-osios nepralaimėtos Italijos rinktinės rungtynės iš eilės. Šiose rungtynėse italai visiškai dominavo ir kamuolį kontroliavo didžiąją dalį laiko, o visus reikalus sutvarkė antrajame kėlinyje, kai tęsdami nuolatinį turkų vartų šturmą galiausiai privertė šiuos kapituliuoti.

Turkijos rinktinė gynėsi itin gausiomis pajėgomis ir atsilaikė pirmajame kėlinyje, tačiau antroji rungtynių pusė tokia sėkminga nebuvo.

Šiose rungtynėse 53 minutę Marih Demiralis gynyboje kūnu bandė atmušti kamuolį ir nukreipė jį į savo komandos vartus. 66 minutę puikią uoslę įvarčiams parodė Ciro Immobile, prišokęs prie kamuolio ir išvedęs savo komandą į priekį 2:0.

C.Immobile prisidėjo ir prie trečiojo italų įvarčio, kai 79 minutę atliko tikslų perdavimą L.Insigne, kuris nuginklavo varžovų vartininką.

Grupė. Kitos A grupės rungtynės vyks šeštadienį. Velso ir Šveicarijos rinktinės susitiks 16 valandą.

Tvarkaraštis. Šeštadienį taip pat žais B grupės komandos. Danija su Suomija susitiks 19 valandą, o Belgija ir Rusija – 22.

Valdymas. Italijos rinktinė šiose rungtynėse kamuolį kontroliavo 61 proc. laiko. Jie atliko 645 perdavimus, kai turkai – 376. Italijos rinktinė iš viso atliko 24 smūgius1 8 iš jų skriejo į vartų plotą. Turkai iš viso atliko 3 smūgius ir nė vienas jų nebuvo pavojingas.

Kontrolė. Italijos rinktinė pirmajame kėlinyje labai greitai perėmė rungtynių iniciatyvą ir aiškiai dominavo aikštėje. Pirmojo kėlinio skaičiai – itin iškalbingi. Italijos rinktinė ne tik kamuolį kontroliavo 64 procentus laiko, bet ir atliko 14 smūgių į vartų pusę bei tris į vartų plotą. Turkai nesmūgiavo nė vieno karto.

Aistros. Italai turėjo net keletą gerų progų, tačiau labiausiai pyko ne dėl neišnaudotų situacijų – net dukart jie apeliavo į teisėją, kad šis skirtų 11 metrų baudinį dėl turkų futbolininkų žaidimo ranka baudos aikštelėje. Baigiantis pirmajam kėliniui olandų arbitras Danny Makkelie parodė VAR ženklą, tačiau po asistento peržiūros nusprendė, kad skirto 11 metrų baudinį nėra reikalo.

Momentas. Italijos rinktinė ir antrąjį kėlinį pradėjo rengdama vieną ataką po kitos, tačiau pirmasis įvartį į Turkijos rinktinės vartus mušė visai ne italas. M.Demiralis visam laikui atsimins momentą, kai atsidūręs baudos aikštelėje bandė atmušti skersuotą kamuolį, bet kūnu jį nukreipė į savo komandos vartų tinklą. Turkai stovėjo susiėmę už galvų, o italai džiaugėsi išvargtu įvarčiu ir išsiveržimu 1:0.

Antrasis. L.Spinazzola gavęs puikų perdavimą į baudos aikštelę pasisuko ir smūgiavo tiesiai į U.Cakirą. Turkų vartininkas dar kartą pademonstravo vikrumą ir griūdamas atrėmė smūgį, tačiau to neužteko – prie kamuolio žaibiškai atsidūręs C.Immobile smeigė jį į vartų tinklą – 2:0.

Laisvė. Po dviejų įvarčių turkų žaidimas atrodė jau subyrėjęs, o italai ir toliau dominavo. R.Mancini nurodė sumažinti tempą, tačiau atakos tęsėsi, o netrukus davė ir daugiau vaisių. C.Immobile 79 minutę surado komandos draugą ir netrukus kartu su juo džiaugėsi dar vienu įvarčiu – L.Insigne smūgis iš toli buvo negailestingas – 3:0.

Koronavirusas. Europos futbolo pirmenybės turėjo vykti 2020 metų birželio 12 – liepos 12 dienomis. Tačiau praėjusiais metais kilus COVID-19 pandemijai, Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA) nukėlė turnyrą į 2021 metus. Jo oficialus pavadinimas „UEFA Euro 2020“ nebuvo pakeistas.

Šeimininkai. „Euro 2020“ turėjo vykti 13-oje miestų, tačiau atsisakius Briuselio ir Dublino liko vienuolika. Grupių dvikovos vyks Amsterdame, Baku, Bukarešte, Budapešte, Glazge, Kopenhagoje, Londone, Miunchene, Romoje, Sankt Peterburge ir Sevilijoje. Šiuose miestuose vyks bent po vieną aštuntfinalio ir ketvirtfinalio susitikimą. Pusfinalio ir finalo batalijos vykis legendiniame Vemblio stadione.

Protokolas. Jeigu bet kurios rinktinės futbolininkams tektų izoliuotis dėl koronaviruso užsikrėtimų, rungtynės vyktų pagal tvarkaraštį. Ši taisyklė galios, jeigu komandoje liks bent 13 futbolininkų. Jeigu jų pritrūktų, rungtynės gali būti nukeltos iki dviejų parų. Jeigu per dvi paras situacija nesikeistų, rungtyniauti negalinčiai komandai būtų įskaitytas techninis pralaimėjimas.

Kelias. 24 komandos suskirstytos į 6 grupes. Į atkrintamąsias pateks 16 komandų. Tradiciškai – po dvi stipriausias grupių komandas, o prie jų prisidės keturios geriausios trečiąsias vietas užėmusios ekipos. Grupių dvikovos baigsis birželio 23 dieną. Finalas numatytas liepos 11.