Istorinis įvykis: Anglija pirmą kartą pergalingai pradėjo Europos futbolo čempionatą

Sekmadienį savo kovas „Euro 2020“ pirmenybėse pradėjo D pogrupio komandos. Anglijos futbolo rinktinė „Wembley“ stadione susigrūmė su Kroatijos futbolininkais.

Anglija iškovojo istorinę pergalę.<br>AFP/Scanpix nuotr.
H.Kane'as.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Jun 13, 2021, 3:49 PM, atnaujinta Jun 13, 2021, 5:51 PM

Dar niekada per šalies futbolo istoriją anglams nebuvo pavykę pergalingai pradėti Europos futbolo čempionato, tačiau šį kartą jie 1:0 (0:0) įveikė kroatus ir iškovojo istorinę pergalę.

Itin aktyviai rungtynes pradėję Anglijos futbolininkai turėjo puikią galimybę išsiveržti į priekį dar šeštąją dvikovos minutę. Puikiai kamuolį įžaidę aikštelės šeimininkai sukūrė gerą progą Philui Fodenui, tačiau jo smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą.

Anglų atakų šturmas tęsėsi ir toliau.

Gerą progą išvesti „Liūtus“ į priekį 10-ąją min. turėjo Kalvinas Phillipsas, bet jo tolimą salvę atrėmė Kroatijos vartų sargas.

Dvikovos pradžioje gynyboje užsidarę kroatai stabilizavo savo padėtį antroje kėlinio pusėje.

Vis dėlto per likusį pirmojo kėlinio laiką nei vienai iš rinktinių nepavyko sukurti itin pavojingų epizodų.

Antrąjį kėlinį Anglijos futbolo rinktinė pradėjo ankstyvu įvarčiu. Aikštelės šeimininkus į priekį išvedė ir „Wembley“ stadioną į euforiją pasiuntė 57-ąją min. pasižymėjęs Raheemas Sterlingas.

61-ąją min. Harry Kane'as turėjo puikią galimybę padvigubinti Anglijos pranašumą, tačiau vienas prieš vartus atsidūręs rinktinės kapitonas nesėkmingai pataikė į kamuolį.

Įvartį praleidę kroatai pradėjo aktyviau grasinti varžovų vartams, tačiau produktyviai gynyboje dirbę aikštelės šeimininkai išvengė praleisto įvarčio.

Tai buvo istorinė Anglijos klubo pergalė. Anglai pirmą kartą šalies futbolo istorijoje pergalingai pradėjo Europos futbolo čempionatą. Iki tol pirmosios anglų rungtynės prasidėdavo tik lygiosiomis arba pralaimėjimais.

Kitose D grupės rungtynėse varžysis Čekijos ir Škotijos futbolininkai.