Pasaulio vicečempionai su trenksmu žengė į „Euro 2020“ aštuntfinalį – kroatai Glazge nutildė škotų armiją

Europos futbolo čempionate antradienį D grupės trečiojo turo rungtynes Glazgo „Hampden Park“ stadione žaidė Kroatijos ir Škotijos rinktinės, kurioms ši akistata buvo žūtbūtinė. 2018 m. pasaulio vicečemnpionai kroatai įrodė savo klasę ir po įvarčių antrajame kėlinyje šventė pergalę 3:1 (1:1), išvedusią juos į antrąją vietą.

L.Modričius pelnė antrą kroatų įvartį.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Kroatai su trenksmu žengė į aštuntfinalį.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Kroatai pirmavo po N.Vlašičiaus įvarčio. <br> AP/Scanpix nuotr.
 Pasaulio vicečempionai kroatai Glazge žais žūtbūtines rungtynes.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Jun 22, 2021, 9:54 PM, atnaujinta Jun 23, 2021, 12:11 AM

17-ąją min. krito pirmasis kroatų įvartis: Nikola Vlašičius įmušė po Ivano Perišičiaus perdavimo galva.

42-ąją min. po Collumo McGregoro smūgio Škotija išlygino rezultatą – 1:1.

56-ąją kroatų žvaigždė Luka Modričius iš patogios padėties smūgiavo tiesiai į škotų vartininką, bet netrukus jis pasitaisė.

62-ąją min. ilga kroatų ataka baigėsi puikiu L.Modričiaus smūgiu dešine koja iš 17 metrų – 2:1.

77-ąją min. po L.Modričiaus pakelto kampinio I.Perišičius galva smūgiu nuo virpsto pelnė trečią kroatų įvartį – 3:1.

Po dviejų turų Kroatija ir Škotija turėjo tik po tašką, tad lygiosios netenkino nė vienos komandos, nes tokiu atveju abiem turnyras baigėsi.

Laimėję kroatai surinko 4 taškus ir dėl įvarčių skirtumo aplenkė čekus, kurie liko treti ir taip pat žais aštuntfinalyje, nes jau dvi kovas baigusios rinktinės (Ukraina ir Suomija) kitose grupėse turi tik po 3 taškus.

Lemiamą žodį antrajame kėlinyje tarė geriausias 2018 m. pasaulio žaidėjas Luka Modričius, kuris pelnė antrą kroatų įvartį ir asistavo trečiajam, kurį po kampinio įmušė Ivanas Perišičius.

Tuo pat metu kitas D grupės rungtynes žaidė Čekija ir Anglija (1:0), kurios jau turėjo po 4 taškus ir garantuotas vietas aštuntfinalyje.

2018 m. pasaulio vicečempionė Kroatija šių metų Europos čempionate 0:1 pralaimėjo Anglijai ir sužaidė 1:1 su Čekija.

Škotija 0:2 pralaimėjo Čekijai ir sužaidė 0:0 su Anglija.

REPORTERIS: Lietuva atsisveikina su mirusiu buvusiu premjeru G. Kirkilu