Europa turės naujus čempionus: Belgija palaužė Portugaliją ir žengė į ketvirtfinalį

Sekmadienį Europos futbolo čempionato aštuntfinalio dvikovoje Sevilijoje Belgijos rinktinė 1:0 (1:0) įveikė Portugalijos komanda.

Belgija eliminavo iš Europos pirmenybių portugalus.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Belgija eliminavo iš Europos pirmenybių portugalus.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Belgija eliminavo iš Europos pirmenybių portugalus.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Belgija eliminavo iš Europos pirmenybių portugalus.<br>AP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

2021-06-27 21:31, atnaujinta 2021-06-28 00:11

Pirmasis ir vienintelis susitikimo įvartis krito 42-ąją min. Įspūdingu tolimu smūgiu Portugalijos vartininką Patricio nuginklavo Thorganas Hazardas.

Antrajame kėlinyje, nors ir turėjo progų, portugalams nepavyko įmušti ir sugrįžti į rungtynes.

Tai reiškė, kad Portugalijai nepavyks apginti Europos čempionų titulo, o Belgija keliauja į ketvirtfinalį.

Belgija ketvirtfinalyje susitiks su Italijos rinktine, kuri šeštadienį tik po pratęsimo 2:1 palaužė Austrijos futbolininkus.

Grupės etape belgai kartu su Italais ir Nyderlandais buvo vienintelės rinktinės surinkusios po 9 taškus.

Belgija privalėjo Sankt Peterburge 3:0 sutriuškino Rusiją, 2:1 įveikė Daniją ir 2:0 susitvarkė su Suomija.

„Euro 2016“ nugalėtojai portugalai žaidė vadinamojoje „mirtininkų“ grupėje. Jie 3:0 nugalėjo vengrus, 2:4 nusileido Vokietijos komandai ir po dramatiškos kovos pasiekė lygiąsias prieš pasaulio čempionę Prancūzijos rinktinę.

Rezultatyviausias pirmojo etapo žaidėjas 36-erių portugalas C.Ronaldo šiame čempionate jau spėjo įmušti 5 įvarčius ir jam trūko tik dar vieno siekiant visų laikų daugiausiai nacionalinėse rinktinėse pelnytų įvarčių rekordo.

Šis susitikimas buvo pirmasis tarp Portugalijos ir Belgijos bet kuriame iš pagrindinių futbolo turnyrų istorijoje. Per paskutiniuosius penkis mačus prieš Belgiją, portugalai nepralaimėjo nei karto (3 pergalės ir 2 lygiosios).