„Euro 2020” aštuntfinalis virto Prancūzijos košmaru: 11 metrų baudinių serijoje susimovęs K. Mbappe palaidojo savo komandą

Neįmuštas baudinys, įvartis paskutinę minutę, pratęsimas ir – 11 metrų baudinių serija. Pirmadienį Europos futbolo čempionato aštuntfinalio dvikovos virto neįtikėtinos įtampos ir įvarčių fiestų dramomis. Tik Prancūzijos rinktinei rungtynės virto siaubo filmu – 11 metrų baudinių serijoje prancūzai krito prieš Šveicarijos rinktinę 4:3 (3:3).

K.Mbappe.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Po įvarčio atsitiesę prancūzai per pagrindinį laiką sugebėjo iššvaistyti pranašumą ir turėjo žaisti pratęsimą.<br> AP nuotr.
 K.Benzemos reakcija į įmuštą įvartį.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Prancūzija.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 M.Gavranovičius (kairėje) švenčia įvartį su saugu R.Vargasu.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 K.Benzema pelnė du įvarčius per dvi minutes.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 K.Benzema pelnė du įvarčius per dvi minutes.
 F.Šeferovičius pelnė įvartį į šveicarų vartus.<br> AFP/Scanpix nuotr.
D.Deschamps'o auklėtiniai grupėje laimėjo tik vienas rungtynes.<br> AP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Jun 28, 2021, 9:55 PM, atnaujinta Jun 29, 2021, 1:07 AM

Didier Deschampso sprendimas pasitikėti vienu geriausių Prancūzijos futbolininkų Kylianu Mbappe atsisuko prieš visą komandą. Pastarasis „Euro 2020“ pirmenybėse sulaukė milžiniško spaudimo dėl neišnaudojamų progų, tačiau dabar tai – mažiausia jo problema.

11 metrų baudinių serijoje abi komandos mušė įvarčius vieną po kito, kai atėjo toji lemtingoji akimirka – penktasis smūgis. Šveicarija pirmavo 5:4, o K.Mbappe atėjo išlyginti rezultato. Stadionas sustingo, įtampą buvo galima apčiuopti.

K.Mbappe įsibėgėjo ir smūgiavo į kairįjį kraštą. Smūgis buvo stiprus, bet nepakankamai – Yannas Sommeris taip pat šoko į tą pusę ir atmušė kamuolį, taip padėdamas tašką Prancūzijos kelionėje Europos čempionate. Visų akys nukrypo į K.Mbappe. Vargu, ar kas nors galėjo suvokti, ką tuo metu jis jautė. Pasaulio čempionai priversti keliauti namo ir galvoti apie tai, kad šiose rungtynėse turėjo pranašumą 3:1, bet leido šveicarams žengti į pratęsimą.

Šveicarijos rinktinė ketvirtfinalyje susitiks su Ispanijos futbolininkais. Pastarieji pirmieji išgyveno pirmadienio pragarą, kai tik po pratęsimo 5:3 palaužė paskutinėmis akimirkomis rungtynes pratęsusią Kroatijos komandą.

Pirmadienį iš viso žaidimo metu buvo įmušta 14 įvarčių.

Didider Deschampso vyrukams rungtynės pradžioje nesiklostė gerai – pirmieji po 15 minutę H.Seferovičiaus įmušto įvarčio į priekį išsiveržė šveicarai, kurie ir užbaigė kėlinį pirmaudami 1:0.

Antrąjį kėlinį aktyviau turėjo pradėti prancūzai, bet Šveicarijos rinktinė ir toliau atrodė agresyviau, o 55 minutę jiems pavyko uždirbti 11 metrų baudinį. Kaip jau „Euro 2020“ pirmenybėse darosi įprasta – nuostabią progą gerokai išsiveržti gavę šveicarai šansu nepasinaudojo – R.Rodriguezo smūgį H.Lloris atrėmė visai nesunkiai.

Pastarasis epizodas įplieskė ugnį Prancūzijos futbolininkų širdyse. 57 minutę į tautiečių šauksmą atsiliepė Karimas Benzema, kuris vienu smūgiu nepasisotino – jausdamas emocinį pakylėjimą savo komandą išvedė į priekį (2:1) jau po 2 minučių.

Šveicarų žaidimas tarsi pakriko, o prancūzai jautėsi vis geriau. 75 minutę labai gražų įvartį įmušė P.Pogba, iš baudos aikštelės prieigų smūgiavęs praktiškai neatremiamą smūgį į dešinį viršutinį vartų kampą.

Tribūnose prancūzai šėlo, o švieslentė rodė tvirtą Prancūzijos pranašumą 3:1.

Tačiau Prancūzijos rinktinės aistruoliai buvo užmiršę pirmadienį pamokas, kurias turėjo išmokti ispanai, kai sulaukė kroatų kirčių. Šveicarijos rinktinė turėjo ir laiko, ir parako, o 81 minutę H.Seferovičius šaltakraujiškai nuginklavo varžovų vartininką ir sugrąžino intrigą.

9 minutės po H.Seferovičiaus šėlsmo – ir šveicarų sirgaliai ėmė šaukti visa gerkle. M.Gavranovičius 90 minutę išlygino rezultatą ir taip ištraukė pratęsimą.

Neįtikėtina.

Pratęsimą gerokai aktyviau pradėjusi Šveicarija antrajame pratęsimo kėlinyje jau ėmė žaisti lėčiau, pasipylė klaidos. Tai pajutę šveicarai daugiau skyrė dėmesio gynybai, tačiau žaisti nenustojo – laukė atviresnių progų.

Laikas tiksėjo, o sirgaliai jau laukė didžiojo deserto – 11 metrų baudinių serijos.

Čia taikliai šaudė abi komandos, tačiau toji lemtinga akimirka, kai prie kamuolio stojo K.Mbappe, galėjo virsti didžiuliu džiaugsmu arba košmaru.

Ir taip prancūziško kino juosta tapo šalies siaubo filmu.

2018 pasaulio čempionė Prancūzijos rinktinė į aštuntfinalį žengė po permainingos kovos grupėje, kur 1:0 įveikė Vokietiją, sužaidė 1:1 su Vengrija ir 2:2 su Portugalija.

Šveicarijos futbolininkai irgi nelengvai prasimušė į kitą etapą, kai grupės varžybose sužaidė 1:1 su Velsu, 0:3 pralaimėjo Italijai ir 3:1 nugalėjo Turkiją.