Dar viena drama „Euro 2020“: dešimtyje žaidusių šveicarų šįkart 11 metrų baudiniai neišgelbėjo – Ispanija pusfinalyje

Šveicarijos žygį Europos futbolo čempionate nutraukė triskart žemyno čempionai ispanai. Be vieno žaidėjo paskutiniąsias penkiolika minučių ir visą pratęsimą žaidę šveicarai ketvirtfinalyje krito Sankt Peterburge, ispanams netikėtai sėkmingai mušus 11 metrų baudinius. Po dviejų kėlinių ir pratęsimo rezultatas buvo 1:1 (1:0). Nors ispanai neįmušė dviejų baudinių, šveicarai šįkart sugebėjo įmušti vos vieną ir pasitraukė iš turnyro.

Ispanija pateko į Europos čempionato pusfinalį.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
Ispanija po rikošeto pelnė įvartį.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
 Šveicarai išlygino rezultatą.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
 Ispanijos futbolo rinktinė<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Jul 2, 2021, 6:56 PM, atnaujinta Jul 2, 2021, 10:28 PM

Europos futbolo čempionato ketvirtfinalio dvikovos startavo mūšiu Rusijoje, kur didžiausios turnyro sensacijos autoriai Šveicarijos futbolininkai pabandė perlipti ir dar vieną milžiną – Ispaniją.

Šveicarai aštuntfinalyje privertė po 11 metrų baudinių krautis lagaminus namo pasaulio čempionę Prancūziją.

Ir akistata prasidėjo šveicarams itin nesėkmingai – jau 8 minutę po kampinio kamuolys atiteko Jordi Alba, o po jo smūgio kamuolys pataikė į Denisą Zakaria ir po rikošeto įskriejo į vartus.

Tai jau buvo dešimtasis įvartis šiame čempionate į savo vartus. Prieš tai rekordas buvo vos 3 įvarčiai.

Pirmame kėlinyje nė viena komanda didesnių problemų neturėjo nė vienos ekipos vartininkas, nors šveicarai į vartų pusę smūgiavo 4 kartus, o ispanai – 3.

Po pertraukos šveicarai buvo kur kas aktyvesni ir ir siekė išlyginti rezultatą. Tai pavyko padaryti 68 min, Xherdanui Shaqiri.

Šveicarai aikštės viduryje perėmė kamuolį ir po greitos atakos ją uždarė šveicarų lyderis.

Tai jau buvo 51-asis šio futbolininko įvartis per 96 mačus, vilkinti nacionalinės ekipos marškinėlius.

Šveicarai siekė ir kuo greičiau ir įmušti antrąjį įvartį, tačiau vietoj to jie liko dešimtyje.

78-ąją minutę Remo Freuleris kojomis į priekį atakavo ispaną ir pamatė prieš save iškart raudoną kortelę.

Nors Ispanija ir turėjo vieno žmogaus persvarą, bet kažko rimto sukurti jie nesugebėjo ir komandos žaidė pratęsimą.

Jame jau daugkartiniai Europos čempionai spaudė šveicarus, nenorėdami viską statyti ant 11 metrų baudinių, kurie jiems pastaruoju metu buvo achilo kulnu.

Vis dėlto, ispanams pasisekė sėkmingiau mušti baudinius ir jie pusfinalyje.

11 metrų baudiniai

1. Ispanija: S.Busquetsas – nepataikė (0:0)

2. Šveicarija: M.Gavranovičius – pataikė (0:1)

3. Ispanija: D.Olmo – pataikė (1:1)

4. Šveicarija: P.Scharas – nepataikė (1:1)

5. Ispanija: Rodri – nepataikė (1:1)

6. Šveicarija: M.Akanji – nepataikė (1:1)

7. Ispanija: G.Moreno – pataikė (2:1)

8. Šveicarija: R.Vargas – nepataikė (1:2)

9. Ispanija: M.Oyarzabalis – pataikė (3:1)

Šveicarijos ir Ispanijos rinktinės iki penktadienio buvo susitikę 22 kartus. Net 16 kartų pergalę iškovojo ispanai, 1 kartą pergale džiaugėsi šveicarai, o 5 susitikimai baigėsi lygiosiomis.

Ispanai šveicarams per visus tuos 22 mačus atseikėjo net 48 įvarčius, kai tuo tarpu šveicarai – vos 18.

Ispanijos rinktinė tapo pirmąja komanda Europos futbolo čempionato istorijoje, pelniusia 5 įvarčius dvejose rungtynėse iš eilės.

Atkrintamųjų varžybų starte – aštuntfinalyje netikėtai 2018-ųjų pasaulio futbolo čempionę Prancūziją eliminavę šveicarai šį kartą iššūkį meta triskart Europos čempionei Ispanijai.

Po 11 metrų baudinių dramos į „Euro 2020“ ketvirtfinalį žengę šveicarai euforiją po pergalingo įsimintino vakaro jau paliko už nugaros.

Penktadienį startuosiančiame ketvirtfinalyje Šveicarija surems pečius su net penkis įvarčius Kroatijai aštuntfinalyje įmušusia Ispanijos rinktine.

Šveicarijos futbolininkai į „Euro 2020“ atkrintamąsias varžybas žengė A grupėje įveikusi Turkiją 3:1, sužaidusi lygiosiomis su Velsu 1:1 bei nusileidusi Italijos vienuolikei 0:3.

Aštuntfinalyje šveicarai 80-ąją minutę atsiliko 1:3 ir atrodė, kad baigs savo pasirodymą, tačiau jie sugebėjo pelnyti 2 įvarčius į Prancūzijos vartus, išlygino rezultatą, žaidė pratęsimą, o po to po 11 metrų baudinių dramos išplėšė pergalę 5:4.

Tuo tarpu Ispanijos futbolininkai grupių etape dukart sužaidė lygiosiomis – su Lenkija išsiskyrė 1:1 ir Švedija – 0:0 bei 5:0 sutriuškino Slovakiją. Šis triuškinimas uždarė slovakams kelią į atkrintamuosius mačus ir padėjo Ukrainai žengti į aštuntfinalį.

Aštuntfinalyje ispanai po pratęsimo 5:3 palaužė Kroatijos futbolininkus.