„Euro 2020“ sunkiasvorių mūšyje italai dviem įvarčiais į belgų vartus prasiskynė kelią į pusfinalį

Penktadienį startavusiuose „Euro 2020“ ketvirtfinalių mūšiuose sulaukta intriguojančios priešpriešos: dėl kelialapio į pusfinalį Miunchene kovoję Italijos futbolininkai po dviejų įvarčių atsilaikė prieš belgus ir šventę pergalę 2:1 (2:1). Tai buvo jau 15-oji italų sėkmė tarpusavio akistatose prieš Belgiją. Pusfinalyje italai grumsis su ispanais.

Belgijos ir Italijos rinktinių mačas.<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
 Italijos rinktinė pirmavo prieš belgus 1:0.<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Italijos futbolo rinktinės žaidėjai.<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jul 2, 2021, 9:53 PM, atnaujinta Jul 2, 2021, 11:56 PM

Nors dvikova prasidėjo belgų atakomis, italai kantriai laukė varžovų cunamio pabaigos ir jau nuo kėlinio vidurio vis labiau pradėjo draskyti Belgijos ekipos gynybos redutus.

Galiausiai Nicolo Barella nutarė net ir gulint savo ekipos draugui ant vejos užbaigti ataką ir 31-ąją min, puikiu smūgiu nukreipė kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

Italai pirmavo 1:0, tačiau nesustojo ir neužsidarė gynyboje ir jau 44-ąją min. buvo apdovanoti dar viena sėkme.

Lorenzo Insigne neįtikėtinai stipriu smūgiu dešine koja nukreipė kamuolį į viršutinį vartų kampą ir italai buvo priekyje 2:0.

Daug kas galėjo pasakyti, kad futbolo terminais italai belgus privertė eiti su įvarčiu į persirengimo kambarį ilsėtis, bet vis dėlto paskutinis žodis kėlinyje priklausė Romelu Lukaku.

Per pridėtą teisėjo laiką italai prasižengė baudos aikštėje ir prie 11 metų baudinio žymos stojęs R.Lukaku sušvelnino rezultatą 1:2.

Tai buvo jau ketvirtasis belgų žaidėjo įvartis šiame čempionate, o pirmauja 5 įvarčius įmušęs Cristiano Ronaldo. Be to, R.Lukaku šiemet iš viso jau visuose turnyruose įmušė 21 įvartį.

Antrame kėlinyje belgai turėjo net tris realiausius šansus pelnyti įvartį, tačiau pritrūkdavo tikslumo arba italų gynėjai neleisdavo kamuoliui įriedėti į vartus.

Taip iš tuščių vartų kamuolį išmušė Leonardo Spinazzola. Apmaudu, nes šiam futbolininkui 77-ąją minutę lygioje vietoje trūko raumuo ir jis buvo išneštas iš stadiono neštuvais.

Italijos futbolo rinktinė į „Euro 2020“ atkrintamąsias varžybas žengė užimdama pirmąją vietą A grupėje.

Įspūdingą formą demonstruojantys italai įveikė visas komandas Turkiją – 3:0, Velsą – 1:0 bei Šveicariją 3:0, o „Euro 2020“ aštuntfinalyje Italijos rinktinė po pratęsimo 2:1 palaužė Austrijos futbolininkus.

Belgijos rinktinė B grupėje taip pat nebarstė nė taško.

Belgai įveikė rusus 3:0, suomius 2:0 bei danus 2:1 ir su 9 taškais užėmė pirmąją vietą savo pogrupyje.

Ketvirtfinalyje belgų laukė 2016-ųjų Europos čempionų portugalų išbandymas.

Po įnirtingo mūšio ir taiklaus Thorgano Hazardo smūgio Belgijai pavyko įveikti savo varžovus 1:0 ir žengti į „Euro 2020“ ketvirtfinalį.

Italijos rinktinė iki penktadienio buvo laimėjusi net 14 iš 22 akistatų su belgais, o pastarieji pergale džiaugėsi vos 4 kartus.

„Euro 2020“ pusfinalyje šios poros laimėtojos laukia Ispanijos ir Šveicarijos poros nugalėtojai.