Anglija pateko į Europos čempionatų istoriją – tiek įvarčių galva dar niekas nebuvo įmušęs

Anglijos futbolo rinktinė į Europos čempionato pusfinalį pateko po pergalės 4:0 prieš Ukrainą, o britai šiose rungtynėse tris įvarčius pelnė galva.

Po H.Kane'o įvarčio galva rezultatas tapo 3:0.<br>AP/Scanpix nuotr.

Jul 4, 2021, 1:14 PM, atnaujinta Oct 11, 2022, 11:31 AM

Garetho Southgate'o komanda dėl tokio pasiekimo pateko į Europos čempionato finalinių turnyrų istoriją.

Anglijos komanda pradėjo šaudyti Romos olimpiniame stadione jau 4-ąją minutę, kai Harry Kane'as pasinaudojo puikiu Raheemo Sterlingo perdavimu ir smūgiu koja įveikė ukrainiečių vartininką.

Kitų įvarčių teko laukti iki antrojo kėlinio.

Pirmiausia per penkias minutes Harry Maguire'as ir Harry Kane'as vėl įveikė Georgijų Buščaną po Luke'o Shaw tikslių perdavimų. Rezultatas tapo 4:0 po atsarginio Jordano Hendensono smūgio galva po Masono Mount'o perdavimo iš kampinio.

Taip Anglija pasiekė naują Europos rekordą – tapo pirmoji istorijoje, įmušusi tris įvarčius galva per vieną mačą.

Tuo metu Ukrainos žiniasklaida pralaimėjimą Anglijai įvertino be gailesčio.

„Tai yra retas atvejis, kai praleidęs keturis įvarčius vartininkas tampa geriausiu rungtynių žaidėju. Ką galėjo padaryti G.Buščanas šiose situacijose? Per Europos čempionatą jis ir taip padarė daugiau nei tikėtasi, – rašė football.ua – „Euro 2020“ Istorija tęsiasi be mūsų, tačiau mes sukūrėme daugybę įspūdingų akimirkų.“

Football24.ua apibūdino šias rungtynes vienu žodžiu: „Sutriuškinimas“.

Sport.segodnya.ua rašė panašiai: „Stebuklas neįvyko – atsisveikiname su „Euro 2020“. Anglai išrašė Ukrainai bilietą namo.“

Bent jau pirmajame kėlinyje žaidimas buvo žaidžiamas panašiomis sąlygomis“, – argumentuoja portalas.

„Ukraina norėjo revanšo prieš anglus už pralaimėjimą 0:1 „Euro 2012“, bet viskas baigėsi dar didesne nesėkme“, – teigė sport.ua.