Pratęsimo drama Londone: Anglija pirmą kartą istorijoje žengė į Europos čempionato finalą

„Euro 2020“ pirmenybių finale susigrums Italijos ir Anglijos rinktinės. Trečiadienį vykusiame antrajame čempionato pusfinalyje pergalę šventė Anglijos futbolininkai.

Anglijos ir Danijos rungtynių akimirka.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Anglijos ir Danijos rungtynių akimirka.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Anglijos ir Danijos rungtynių akimirka.<br>AP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Jul 7, 2021, 9:34 PM, atnaujinta Oct 11, 2022, 11:27 AM

Anglai „Wembley“ stadione vykusioje dvikovoje po pratęsimo 2:1 (1:1) įveikė Danijos vienuolikę. Pergalingo įvarčio autoriumi pirmojo pratęsimo kėlinio pabaigoje tapo Harry Kane'as.

Tai yra pirmas kartas Anglijos rinktinės istorijoje, kai ji rungtyniaus Europos futbolo čempionate.

Pusfinalio dvikova prasidėjo akademiniu futbolu – akistatos pradžioje abi rinktinės žaidė atsargiai, o pavojingi epizodai pabiro kėliniui persiritus per pusiaują.

Rungtynių įvarčių sąskaitą atidarė Danijos rinktinė, o ją į priekį išvedė Jordaną Pickfordą taikliu baudos smūgiu nuginklavęs Mikkelis Bamsgaardas.

Tai buvo pirmasis Anglijos rinktinės praleistas įvartis „Euro 2020“ čempionate.

60 tūkst. aistringai anglus „Wembley“ stadione palaikančių gerbėjų pabudino Garetho Southgate'o auklėtiniui – aikštės šeimininkai ėmė aktyvinti savo žaidimą.

39-ąją min. skaičiai švieslentėje išsilygino po to, kai į savo vartus įsimušė Danijos rinktinės kapitonas Simonas Kjaeras.

Antrajame kėlinyje anglai buvo kur kas labiau pastebimi, tačiau nei aktyvus žaidimas, nei kėlinio pabaigoje įvykusi vartų apgultis vaisių nedavė – komandos keliavo į pratęsimą.

Pratęsimo metu ir toliau tęsėsi Anglijos futbolo rinktinės atakų škvalas. Smūgiai į vartus ar jų link liejosi lyg iš Gausybės rago.

Pirmojo pratęsimo kėliniui einant į pabaigą Raheemui Sterlingui pavyko uždirbti 11 metrų baudinį.

104-ąją min. Danijos rinktinės vartų sargui pavyko atremti baudinį, tačiau pirmasis prie kamuolio suskubęs Harry Kane'as išvedė Angliją į priekį – 2:1.

Antrojo pratęsimo kėlinio metu anglai atidavė kamuolio kontrolę danams, tačiau jėgų pritrūkusi Danijos rinktinė nebeišlygino rezultato ir turėjo pripažinti pirmą kartą į Europos futbolo čempionato finalą žengusių anglų pranašumą.

Lrytas.lt primena, kad antradienį vykusiame pirmajame „Euro 2020“ pusfinalyje pergalę šventė Italijos futbolininkai, kurie po 11 metrų baudinių serijos palaužė ispanus.

Europos futbolo čempionato finalas bus žaidžiamas „Wembley“ stadione, sekmadienį 22 val. Lietuvos laiku.

Anglai ir danai žaidė 21 tarpusavio rungtynes. Jose didelę persvarą turi futbolo pradininkai – Anglijos rinktinė iškovojo net 12 pergalių. 5 rungtynės baigėsi lygiosiomis, o Danijos komanda nugalėjo 4 kartus. Įvarčių skirtumas – 36:20.

Didžiuosiuose turnyruose šios rinktinės susitiko tik du kartus. 1992 m. Europos pirmenybių grupės varžybose anglai ir danai išsiskyrė neįmušę įvarčių, o 2002 m. pasaulio pirmenybių aštuntfinalyje Anglijos rinktinė sutriuškino varžovus 3:0.

Į „Euro 2020“ pusfinalį Anglija žengia atkrintamosiose varžybose įveikusi Vokietiją bei Ukrainą.

Tuo tarpu Danijos rinktinė susitvarkė su Velso ir Čekijos futbolininkais.