Daugiau nei pusę amžiaus trukęs laukimas baigėsi: Italijos rinktinė – Europos futbolo čempionė Prireikė 11 metrų baudinių serijos: anglai pramušė paskutinius tris

Italijos futbolo rinktinė pirmą kartą nuo 1968-ųjų metų tapo Europos futbolo čempione.

Italijos futbolo rinktinė tapo Europos čempione.<br>AP/Scanpix nuotr.
Anglijos ir Italijos rungtynių akimirka.<br>AP/Scanpix nuotr.
Anglijos ir Italijos rungtynių akimirka.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Anglijos ir Italijos rungtynių akimirka.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Jul 11, 2021, 9:24 PM, atnaujinta Jul 12, 2021, 1:28 AM

Sekmadienį „Wembley“ stadione vykusiame „Euro 2020“ finale Roberto Mancini auklėtiniai po 11 metrų baudinių serijos 2:1 (0:1, 1:0, 3:2) įveikė Anglijos futbolininkus.

Pirmąjį dvikovos įvartį aikštės šeimininkai įmušė dar 2-ąją dvikovos minutę – taikliu smūgiu pasižymėjo laiku ir vietoje atsidūręs Luke'as Shaw. Tai buvo pats greičiausias įvartis Europos futbolo čempionatų istorijoje.

Ankstyvą įvartį įmušę anglai pirmieji nusivilko įtampos švarką, o daugiatūkstantinė „Wembley“ stadioną užpildžiusi Anglijos rinktinės sirgalių minia užkūrė tikrą vakarėlį.

Į greitą nokdauną pasiųsti italai kurį laiką blaškėsi po aikštę ir rimtesnių grasinimų Jordano Pickfordo saugomiems vartams nekėlė.

Pavojingiausią progą pirmajame kėlinye Roberto Mancini kariauna turėjo 35-ąją min., tačiau stipriai smūgiuotas Federico Chiesa kamuolys skriejo šalia vartų.

Puikią galimybę išliginti skaičius švieslentėje italas turėjo ir antrajame kėlinyje. Turino „Juventus“ futbolininkas atliko klastingą smūgį, tačiau Anglijos rinktinę išgelbėjo Jordanas Pickfordas.

Italams rezultatą išlyginti pavyko 67-ąją min. Skaičius švieslentėje išlygino ir „Wembley“ stadioną užtildė po kampinio pasižymėjęs Leonardo Bonucci. Italas pasinaudojo baudos aikštelėje susidarius sumaištimi ir pasižymėjo itin svarbiu taikliu smūgiu.

Po įmušto įvarčio italai dar labiau suaktyvino savo žaidimą – pavojingais epizodais pasižymėjo Domenico Beradi bei Federuci Chiesa.

Antrajam kėliniui artėjant į pabaigą abi komandos ėmė žaisti atsargesnį futbolą ir visi įvykiai persikėlė į pratęsimą.

Pirmojo pratęsimo kėliniui persiritus per pusiaują pavojingų momentų netrūko abiejose aikštės pusėse, tačiau pasižymėti nepavyko nė vienai iš rinktinių.

Antrajame pratęsimo kėlinyje vyko kiek ramesnis žaidimas ir Italijos bei Anglijos rinktinės santykius aiškintis keliavo į 11 metrų baudinių seriją.

Futbolo loterijoje vadinamoje baudinių serijoje sėkmė lydėjo Italijos futbolininkus, kurie antrą kartą istorijoje tapo Europos futbolo čempionais.

11 metrų baudinių seriją sėkmingiau pradėjo Anglijos futbolininkai, tačiau net tris smūgius iš eilės pramušę G.Southgate'o auklėtiniai išleido pranašumą ir pergalę iš savo rankų.

Po šios pergalės Italijos rinktinei pavyko pratęsti istorinę 34-erių iš eilės nepralaimėtų rungtynių seriją.

Tuo tarpu Anglijos rinktinė vis dar kenčia titulų badą – paskutinį kartą anglai didžiajame futbolo turnyre triumfavo dar 1966-ųjų pasaulio futbolo čempionate.

Italijos futbolininkai taip pat pratęsė savo sėkmingą tarpusavio dvikovų su Anglijos futbolininkais seriją.

Iki „Euro 2020“ finalo Italijos rinktinė laimėjo visas ketverias tarpusavio rungtynes (tiesa, kartą – po baudinių serijos) didžiuosiuose futbolo turnyruose.

Europos pirmenybėse šių komandų keliai susikirto du kartus. 1980 metais grupės varžybų antrajame ture Turine italai šventė pergalę 1:0. Vienintelį įvartį 79-ąją minutę įmušė Marco Tardelli.

2012 metų Europos pirmenybių ketvirtfinalyje Kijeve pagrindinis laikas ir pratęsimas baigėsi be įvarčių, o baudinius taikliau spardė Italijos rinktinė, nugalėjusi rezultatu 4:2.

Italai ir anglai taip pat du kartus susitiko pasaulio pirmenybėse.

Abejos rungtynės – dėl trečiosios vietos 1990 metais Baryje ir grupės varžybose 2014 metais Manause – baigėsi italų pergalėmis 2:1. Pirmosiose rungtynėse pergalingą įvartį 86-ąją minutę įmušė Salvatore Schillaci, antrosiose italų pergalę nulėmė taiklus Mario Balotelli smūgis.

Beje, per Brazilijoje vykusias 2014 metų pasaulio pirmenybes patekti į atkrintamąsias varžybas nepavyko nei italams, nei grupėje nė karto nelaimėjusiems anglams.