Budapešte baudinį atrėmęs „Žalgirio“ vartininkas E. Gertmonas: „Dar esame gyvi“

Pirmasis mūšis pralaimėtas, tačiau dar ne karas. Apie tai po pirmųjų Čempionų lygos atrankos antro etapo rungtynių Budapešte kalbėjo „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas ir vartininkas Edvinas Gertmonas.

E.Gertmonas atrėmė baudinį, bet vilniečiai pralaimėjo 0:2.<br> E.Žaldario nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

fkzalgiris.lt

Jul 21, 2021, 2:40 PM

„Žalgiris“ nusileido „Ferencvaros“ ekipai rezultatu 0:2 po pirmajame kėlinyje dviejų praleistų įvarčių.

Treneris Vladimiras Čeburinas teigė, kad žaidimo planas nevisiškai pavyko, tačiau buvo ir teigiamų epizodų.

„Žaidėme antru numeriu, kaip ir planavome. Tačiau taip turėjo būti ne visuomet, turėjome sukurti daugiau galimybių išėjimams į ataką. Padarėme keletą kritinių klaidų, jos virto dviem įvarčiais. Futbolas yra klaidų žaidimas – kas suklysta, tam ir nepavyksta laimėti. „Ferencvaros“ – gera komanda. Tačiau antras kėlinys parodė, taip pat ir pirmasis, jog ir mums pavyko sukurti progų.

Varžovų iniciatyva dar negarantuoja visiškos pergalės. Liko antros rungtynės, jos ir nulems kas pateks toliau. Turime savaitę analizuoti padaryti išvadas ir paruošti savo žaidimą. Atkreipsime į tam tikrus dalykus ruošimės žaisti taip, kad turėtume pranašumą“, – kalbėjo V.Čeburinas.

„Mano nuomone, trūko pasitikėjimo savimi viduryje aikštės. Mums leido įžaidinėti kamuolį, galėjome žaisti. Jautėsi, kad pritrūko drąsesnio atsidengimo. Aišku, po to dvi klaidos – mus iškart nubaudė. Varžovų komanda – gera, ypač ant greitų kontratakų. Keitimai įnešė šviežumo, drąsiau pradėjome žaisti, turėjome geresnių progų.

Tikėkimės, Vilniuje bus abu kėliniai tokie. Po tokio rezultato dar esame „gyvi“, galime sugrįžti. Šiek tiek sėkmės savoje aikštėje, su savais fanais. Viskas įmanoma“, – vertino E. Gertmonas.

Žalgiriečių situacija galėjo dar labiau komplikuotis dvikovos pabaigoje, kai į Lietuvos čempionų vartus buvo skirtas baudinys.

„Turėjau informaciją, buvome pasitarę su vartininku treneriu Mantu Tamulioniu. Žinojau, kur varžovas mušė paskutinį kartą. Paskutinis buvo būtent į tą pusę. Informaciją turėjau, bet sprendimą priėmiau paskutinę minutę“, – aiškino vartininkas.

Atsakomosios komandų rungtynės vyks liepos 27 d.

Poros nugalėtojas kitame etape susitiks su Čekijos čempionu Prahos „Slavia“.

Pralaimėjusi ekipa nusileis į Europos lygą, kur žais su „Mura“ (Slovėnija) ir Razgrado „Ludogorec“ (Bulgarija) poroje pralaimėjusia komanda.