Lietuvos jaunimas Vilniuje priešinosi, bet 0:2 neatsilaikė prieš Ispanijos futbolo ateitį Vyrų rinktinė birželį ispanų jaunimui pralaimėjo 0:4

Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) futbolo rinktinės antradienį Vilniuje, LFF stadione pralaimėjo Europos čempionato atrankos C grupės rungtynes Ispanijos bendraamžiams 0:2 (0:1).

Lietuvos ir Ispanijos jaunimo rinktinių rungtynės.<br>LFF nuotr.
M.Stankevičiaus auklėtiniai pralaimėjo ispanams 0:2.<br>LFF nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Sep 7, 2021, 7:46 PM, atnaujinta Sep 7, 2021, 11:14 PM

Įvarčius Ispanijos komandai pelnė 19-metis gynėjas Alesandro Francesas (32 min.) ir 18-metis saugas Yeremi Pino (78).

Šiemet birželį Lietuvos vyrų rinktinė Ispanijoje žaidė su šios šalies jaunimu ir pralaimėjo 0:4.

Tai buvo antrosios lietuvių jaunimo rungtynės atrankoje.

Pirmąsias penktadienį Lietuvos rinktinė svečiuose 1:3 pralaimėjo Slovakijai.

Ispanai pirmosiose rungtynėse namie sutriuškino Rusiją 4:1.

Šioje grupėje dar rungtyniauja Malta ir Šiaurės Airija.

Lyginant su debiutinėmis ciklo rungtynėmis Slovakijoje, Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Marius Stankevičius atliko du pakitimus. Šįsyk vartininko pozicijoje vietoj Gusto Baliutavičiaus pasirinktas Kajus Urbietis, o Valdo Paulausko vietą užėmė Rokas Rasimavičius.

Verta pažymėti, kad šis gynėjas ypač pirmajame kėlinyje visiškai iš žaidimo išjungė varžovų superžvaigždę Bryaną Gilą. Apskritai visa gynybos linija dirbo laikėsi trenerių plano ir žaidė itin drausmingai.

Nuo pat susitikimo pradžios lietuviai ispanams visiškai atidavė iniciatyvą, tačiau arčiau prie savųjų vartų varžovų neprisileido. Poziciniame žaidime, nepaisant milžiniškos kamuolio kontrolės, Ispanijos jaunieji futbolininkai iki pertraukos progų nesukūrė. Išskyrus vieną, kai buvo įmuštas įvartis.

Ties 30-uoju metru Matas Ramanauskas prasižengė, o standartinės situacijos metu kamuolys atsidūrė vartų tinkle. Apmaudu, kad pats ispanų perdavimas nebuvo itin tikslus, tačiau nuo galvos lietuviams nusipjovęs kamuolys atiteko iš gynybos prisijungusiam A. Francesui, kuris nestipriu smūgiu galva perkėlė K. Urbietį.

Antrasis kėlinys lietuviams jau nebuvo toks kokybiškas. Per 20 minučių ispanai galėjo net tris kartus pasiųsti kamuolį į tinklą, tačiau sykį komandą išgelbėjo K. Urbietis, sykį kamuolys sudrebino vartų konstrukciją ir dar sykį patys ispanai smūgiavo netiksliai.

Neturėdami ko prarasti, lietuviai pabandė paspausti varžovus. Iš pradžių po perimto kamuolio iš gana dėkingos situacijos sudelsė smūgiuoti M. Ramanauskas, o dar po kelių minučių po puikaus Gusto Jarusevičiaus perdavimo visiškai šalia vartų galva smūgiavo Nauris Petkevičius.

Dvikovos pabaigoje ispanai po kontratakos skirtumą padvigubino ir nuo tos akimirkos (78 minutės) prie lietuvių vartų jie tapo dar dažnesni svečiai. Nuo trečiojo įvarčio mūsiškius gelbėjo vartininko žaidimas bei varžovų netikslūs smūgiai. Tiesa, jau per pridėtą laiką puikų šansą turėjo ir G. Jarusevičius, tačiau po jo galingo smūgio kamuolys atsimušė į virpstą.

Po dviejų turų Lietuvos jaunimo rinktinės taupyklėje taškų dar nėra. Šią nemalonią statistiką M. Stankevičiaus auklėtiniai pabandys pakeisti jau spalio 8 dieną namų rungtynėse prieš Maltą.