Po triuškinančių Italijos pamokų – T. Ražanausko atodūsis: „Tokia yra realybė“

Trečiadienį Lietuvos futbolo rinktinė Emilijos Redže patyrė skaidžiausią futbolo dūrį šiais metais. Laikinojo trenerio Tomo Ražanausko vadovaujami lietuviai atrankoje į 2022-ųjų pasaulio futbolo čempionatą 0:5 (0:4) turėjo pripažinti Europos čempionės Italijos futbolo rinktinės pranašumą.

T.Ražanauskas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Lietuvos ir Italijos futbolo rinktinių mačas.<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Sep 9, 2021, 9:01 AM

Iš koronavirusu užsikrėtusio Valdo Ivanausko rinktinės vairą laikinai perėmęs T.Ražanauskas po triuškinančio pralaimėjimo stengėsi įžvelgti teigiamų minčių.

„Buvo rimtas priešininkas. Ne veltui šiemet Italija tapo Europos čempione. Gaila, nepavyko rimtai pasipriešinti, tačiau šiai dienai tokia yra realybė.

Po kiekvienų rungtynių reikia mokintis. Šiose rungtynėse jie parodė, kaip reikia žaisti. Italijos komanda žaidė greičiau, geriau judėjo, komunikavo. Manau, kad po rungtynių su tokiu varžovu vyrai sieks pakliūti į tą lygį, kuriame su italais galėtume žaisti kaip lygūs su lygiais“, – samprotavo T.Ražanauskas.

Lietuvos futbolo rinktinė vien pirmajame kėlinyje kamuolį iš savo vartų traukė keturis kartus. Pirmąjį įvartį lietuviai po grubios Arvydo Novikovo klaidos praleido dar 11-ąją rungtynių minutę.

„Pradžia buvo visai nebloga. Palaikėme kamuolį, tačiau nėra malonu, kai patys atsivežame įvarčius. Tokiame lygyje niekas nesiruošia atleisti klaidų, manau, kad vyrai po tokio įvarčio buvo sutrikę ir to pasėkoje praleidome keturis įvarčius pirmajame kėlinyje. Nėra malonu.

Akcentavome, kad reikia žaisti užtikrintai, neturime ko bijoti, tačiau prieš tokį varžovą galime tik laimėti“, – kalbėjo T.Ražanauskas.

Kaip ir ankstesnėse dvikovose jis su V.Ivanausko ryšį palaikė nuotoliniu būdu. Pasak T.Ražanausko, Lietuvoje likęs V.Ivanauskas ragino vaikinus išlikti su pakeltomis galvomis.

„Treneris teigė, kad reikia nenuleisti galvų, žiūrėti į priekį. Šiandien debiutavo Artemijus Tutyškinas. Debiutas šiam futbolininkui yra labai svarbus. Treneriai tiki šiais vyrais ir turime judėti į priekį“, – samprotavo T.Ražanauskas.

Lietuvos futbolo rinktinė 2022-ųjų pasaulio futbolo čempionato atrankoje po penkerių rungtynių vis dar nėra iškovojusi nė taško.