Kaunietišką akistatą LFF taurės ketvirtfinalyje laimėjęs „Hegelmann Litauen“ tikisi mesti iššūkį ir A lygos čempionams

Ištraukus LFF taurės ketvirtfinalio burtus neliko abejonių – pusfinalyje Kauno rajonas turės savo atstovą, mat vienoje poroje atsidūrė „Garliavos“ bei „Hegelmann Litauen“ klubai. Po tarpusavio akistatos paaiškėjo, kad pastarasis tęs kovą dėl titulo.

„Hegelmann Litauen“ futbolininkai (mėlyna apranga) pranašumą prieš varžovus aikštėje pavertė dviem įvarčiais.<br>M.Patašiaus nuotr.

Sep 26, 2021, 11:36 AM

Tiek „Garliavos“, tiek „Hegelmann Litauen“ futbolininkams jau patekimas į ketvirtfinalį tapo istoriniu įvykiu, nes anksčiau niekada nebuvo pavykę pasiekti tokių aukštumų.

Vis dėlto daugiau džiaugsmo šis laimėjimas turbūt suteikė garliaviškiams, kurie rungtyniauja šalies II lygoje. „Hegelmann Litauen“ futbolininkai mina ant kulnų A lygoje pirmaujančioms komandoms.

Nors prieš dvikovos pradžią aistruoliai svarstė, neva „Hegelmann Litauen“ futbolininkų persvara gali būti net dviženklė, tokios prognozės neišsipildė ir jie šventė kuklią pergalę 2:0.

Atsilaikė tik pusę kėlinio

Garliavos A.Mitkaus mokyklos stadione vykusios dvikovos pradžioje atrodė, kad susitiko lygiavertės komandos. Kartą šeimininkų išpuolis net kaip reikiant išgąsdino „Hegelmann Litauen“ gynėjus bei vartininką – jam nepavyko pirmu bandymu sugriebti kamuolio.

Vis dėlto nuo kėlinio vidurio svečiai užspaudė „Garliavos“ futbolininkus jų aikštės pusėje, o 37-ąją minutę po sumaišties prie šeimininkų vartų pasižymėjo Thompsonas Gavi.

Iškart po pertraukos „Garliavos“ futbolininkams vėl teko išimti kamuolį iš vartų tinklo – 48-ąją minutę įsimintiną įvartį pelnė Aurimas Raginis. Po jo atlikto baudos smūgio kamuolys pataikė į virpstą ir atsidūrė vartuose.

Po šio įvarčio vaizdas aikštėje pernelyg nesikeitė – garliaviškiai retai pasirodydavo varžovų aikštės pusėje, o „Hegelmann Litauen“ komanda kartais pagrasindavo šeimininkų vartams greitais išpuoliais.

Susidarė įspūdis, kad futbolininkus visiškai tenkina toks rezultatas: „Hegelmann Litauen“ komandai reikėjo tik pergalės, o „Garliava“ išvengė sutriuškinimo.

Laukia grėsmingas varžovas

Aštuntfinalyje „Hegelmann Litauen“ 4:0 laimėjo prieš Kazlų Rūdos „Šilą“, o anksčiau kovas pradėjusi „Garliava“ iškovojo dvi pergales.

Pirmojo etapo rungtynėse pakaunės komanda susitiko su Vilniaus „Vilties“ futbolininkais, kurie taip pat rungtyniauja II lygoje. Nugalėtojui išsiaiškinti prireikė 11 metrų baudinių serijos, nes dvikova po pratęsimo baigėsi 0:0. Baudinius tiksliau mušė Garliavos futbolininkai.

Kitu varžovu tapo dar vienas II lygos klubas – „Šilutė“. Garliaviškiai po atkaklios kovos šventė pergalę 2:1.

„Hegelmann Litauen“ tapo trečiuoju LFF taurės pusfinalio dalyviu. Anksčiau šią teisę iškovojo titulą ginantis „Panevėžys“ bei I lygoje rungtyniaujantis Plungės „Babrungas“, įveikęs vieną I lygos lyderių FA „Šiaulius“.

Žemaičiai šią teisę iškovojo po tikro trilerio, kurio metu teisėjas parodė net tris raudonąsias korteles – aikštę paliko du „Babrungo“ ir vienas FA „Šiaulių“ futbolininkas.

Pagrindinis dvikovos laikas ir pratęsimas baigėsi be įvarčių, o 11 metrų baudinius taikliau mušė šeimininkai – jie šventė pergalę 4:2.

Pusfinalyje laukia labai grėsmingas varžovas – Vilniaus „Žalgiris“.

Finalas vyks Šiauliuose

Šį LFF taurės varžybų sezoną startavo 30 komandų, tad norint iškovoti titulą reikia laimėti penkerias rungtynes, įskaitant ir finalą.

Nuo 1990-ųjų, kai Lietuva atkūrė nepriklausomybę, sužaisti 32 taurės turnyro sezonai.

Pirmaisiais naujosios LFF taurės laimėtojais 1990-aisiais tapo Klaipėdos „Sirijaus“ futbolininkai, kurie finale po baudinių serijos nugalėjo Vilniaus „Žalgirį“.

Per visą LFF taurės turnyro istoriją neabejotinas lyderis yra būtent sostinės „Žalgiris“, kuris trofėjų aukštyn kėlė net 12 kartų, arčiausiai jo – Panevėžio „Ekrano“ ir „FBK Kauno“ klubai, kurie taurę iškovojo po 4 kartus.

Iš visų 32 vykusių finalų nugalėtojas per pagrindinį laiką paaiškėjo 21 kartą, 5 kartus komandos žaidė pratęsimą, o 6 kartus teko mušti 11 metrų baudinius.

Šiemet LFF taurės finalas spalio 23 dieną bus žaidžiamas Šiauliuose.

„Nauja diena“: Lietuvos narystės NATO metinės – ar iššūkių daugiau?