EUROLYGA 2022

Po aštrių politikų dūrių dėl A. Pukelio – LFF atsakas: žodžius laiko spaudimu ne tik federacijai, bet ir teismams

Lietuvos futbolo federacija (LFF) atsikirto Švietimo, mokslo ir sporto ministrei Jurgitai Šiugždinienei, kuri antradienį pasipiktino dėl anksčiau teisto LFF vykdomojo komiteto nario dalyvavimo 2021 m. geriausių Lietuvos futbolininkų apdovanojimų ceremonijoje.

LFF išsakė savo poziciją dėl visuomenėje sukelto nepasitenkinimo pirmadienį vykusių apdovanojimų metu.<br>Lrytas.lt nuotr. koliažas.
LFF išsakė savo poziciją dėl visuomenėje sukelto nepasitenkinimo pirmadienį vykusių apdovanojimų metu.<br>Lrytas.lt nuotr. koliažas.
A.Pukelis (kairėje) ir rinktinės treneris Valdas Ivanauskas.<br>R. Danisevičiaus nuotr.
A.Pukelis (kairėje) ir rinktinės treneris Valdas Ivanauskas.<br>R. Danisevičiaus nuotr.
Jurgita Šiugždinienė.<br>T.Bauro nuotr.
Jurgita Šiugždinienė.<br>T.Bauro nuotr.
E.Stankevičius (dešinėje).<br>R.Danisevičiaus nuotr.
E.Stankevičius (dešinėje).<br>R.Danisevičiaus nuotr.
A.Pukelis (kairėje).<br>R.Danisevičiaus nuotr.
A.Pukelis (kairėje).<br>R.Danisevičiaus nuotr.
A.Pukelis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
A.Pukelis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
A.Pukelis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
A.Pukelis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
LFF apdovanojimų ceremonija. A.Pukelis (kairėje).<br>R.Danisevičiaus nuotr.
LFF apdovanojimų ceremonija. A.Pukelis (kairėje).<br>R.Danisevičiaus nuotr.
LFF prezidentas Tomas Danilevičius ir LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.<br>V.Skaraičio nuotr.
LFF prezidentas Tomas Danilevičius ir LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.<br>V.Skaraičio nuotr.
LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Jurgita Šiugždinienė<br>T.Bauro nuotr.
Jurgita Šiugždinienė<br>T.Bauro nuotr.
Jurgita Šiugždinienė.<br>T.Bauro nuotr.
Jurgita Šiugždinienė.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Lrytas.lt

Feb 1, 2022, 5:19 PM

LFF pareiškime teigiama, kad toks ministrės pasisakymas yra „grubus kišimasis į federacijos veiklą“ ir pasiūlė dar kartą susipažinti su veiklos ataskaitomis.

LFF taip pat priminė, kad A.Pukelio teistumas yra išnykęs, todėl ir jis atitinka nepriekaištingos reputacijos reikalvimus.

„Lietuvos futbolo federacija kategoriškai atmeta bet kokius kaltinimus tiek pačiai federacijai, tiek atskiriems savo nariams dėl skaidrumo, etikos ar kitų principų pažeidinėjimo. Lietuvos futbolo federacija veikia pagal įstatus ir Lietuvos teisės aktus, savo veiklą vykdo skaidriai ir sąžiningai.

Kiekvienas Vykdomojo komiteto narys, įskaitant ir Arūną Pukelį, yra išrinktas vadovaujantis Lietuvos futbolo federacijos įstatais ir atitinka keliamus reikalavimus. Vadovaujantis LFF įstatų 7 straipsnio 2 dalimi LFF Prezidentu, Vykdomojo Komiteto nariais ir Generaliniu Sekretoriumi gali būti tik nepriekaištingos reputacijos asmenys.

Laikoma, kad asmuo nėra nepriekaištingos reputacijos, jeigu jis yra teistas už sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, nesvarbu, ar teistumas išnykęs, ar ne, taip pat teistas už kitą nusikalstamą veiką, kol teistumas neišnykęs. LFF valdymo organuose nėra jokių asmenų, kurie neatitiktų LFF įstatų nustatyto nepriekaištingos reputacijos reikalavimo“, – sakoma pareiškime.

Federacija įvertino ir teiginius dėl finansavimo.

„Lietuvos futbolo federacija 2021 m. gavo tikslinį 198 210 eurų valstybės finansavimą pagal aukšto meistriškumo programą. Šis finansavimas yra skirtas nacionalinių futbolo rinktinių veiklų vykdymui. 2022 m. buvo paskirtas 372 135 eurų tikslinis finansavimas. Dėl visų veiklų ir lėšų panaudojimo atsiskaitoma atsakingoms institucijoms. Visos kitos Lietuvos futbolo federacijos lėšos yra uždirbamos pačios Lietuvos futbolo federacijos arba gaunamos iš tarptautinių futbolo organizacijų, visa Lietuvos futbolo federacijos veikla yra audituojama tarptautinių auditorių. Lietuvos futbolo federacija visoms atsakingoms valstybės institucijoms bei viešai teikia tiek finansinę, tiek veiklos informaciją bei ataskaitas. Tiek Lietuvos futbolo federacijos biudžetas, tiek biudžeto panaudojimas visuomenei ir žiniasklaidai reguliariai pristatomi viešų spaudos konferencijų metu.

Neatsakingi neįsigilinus į situaciją aukščiausių Lietuvos politikų pasisakymai, kurie ne tik neturi jokio pagrindo, tačiau ir kaltina tiek Lietuvos futbolo federaciją ar atskirus jos Vykdomojo komiteto narius, yra grubus kišimasis į federacijos veiklą, tuo pat metu darant spaudimą ir teismams, kuriuose šiuo metu vyksta ginčai dėl reputaciją žeidžiančios informacijos apie federaciją skleidimo.

Primename, kad, siekdami pristatyti Lietuvos futbolo federacijos veiklą ir finansines ataskaitas, jau ne kartą kreipėmės tiek į aukščiausius šalies vadovus, tiek į Seimo narius siūlydami susitikti ir susipažinti su Lietuvos futbolo federacijos bei FIFA ir UEFA atliktais federacijos audito rezultatais, tačiau politikai faktais nesidomėjo. Todėl manome, kad vieši politikų pasisakymai, grindžiami ne faktais, o viešoje erdvėje skleidžiama tikrovės neatitinkančia informacija, yra itin neatsakingi, prieštaraujantys teisinės valstybės principams ir pažeidžiantys Lietuvos futbolo federacijos ir atskirų jos narių teises. Raginame politikus atsakingai žiūrėti į savo viešus pasisakymus ir dar kartą kviečiame susipažinti su Lietuvos futbolo federacijos veiklos ataskaitomis“, – sakoma LFF pareiškime.

Lrytas.lt primena, kad pirmadienio popietę ŠMS ministrė J.Šiugždinienė viešai išreiškė nepasitenkinimą pirmadienį vykusių apdovanojimų metu ant scenos pamačiusį A.Pukelį.

„Pasisakau ir pasisakysiu už skaidrumą sporto šakų federacijose, todėl man nepriimtinas ir nesuprantamas kai kurių federacijų elgesys.

Vakar Lietuvos futbolo federacijos surengtuose geriausių žaidėjų apdovanojimuose ant scenos lipo ir vieną apdovanojimų įteikė Arūnas Pukelis. Tai rodo, kad šis asmuo, kaip nuolat pažymima žiniasklaidoje, turėjęs problemų su teisėsauga, tebeturi didelę įtaką Lietuvos futbolo federacijoje.

Tai visuomenėje kelia daug klausimų dėl pasitikėjimo ir skaidrumo pačia federacija. Labai gaila, kad federacijos vadovai to nesupranta ir taip patys kenkia futbolo įvaizdžiui ir ateičiai“, – pareiškė ministrė išplatintame pranešime.

J.Šiugždinienė kreipėsi į LFF vadovus apgailestaudama, kad federacijai buvo skirtas 2022 m. finansavimas.

„Gerbiami Lietuvos futbolo federacijos vadovai, kiek dar abejonių ir nepasitenkinimo visuomenėje turės pasėti tokie jūsų veiksmai, kol pagaliau suprasite, kad vienintelis teisingas kelias yra atsiriboti nuo tokių veikėjų? Tokių veiksmų toleruoti negaliu.

Lietuvos futbolo federacijai finansavimas buvo skirtas vadovaujantis teisės aktuose numatytais kriterijais. Tačiau visi suprantame, kad yra svarbūs ne tik kriterijai, bet ir federacijos vadovų elgesys visuomenėje, kuris formuoja federacijos įvaizdį. Federacija turi pasitvirtinusi Etikos kodeksą, tačiau jo nuostatos, matyt, tik popieriuje. Visiems taikome ir taikysime griežtus skaidrumo reikalavimus. Visoms sporto šakų federacijoms jie vienodi. Jeigu nesilaikoma reikalavimų, sporto šakos federacija turi susitaikyti su pasekmėmis. Visuomenė turi teisę žinoti, kur naudojamos sporto federacijoms skirtos lėšos ir kad jos naudojamos pagal paskirtį“, – teigiama ministrės pareiškime.

Pirmadienį portalui lrytas.lt ministrės patarėjas Dainoras Lukas patvirtino, kad ministrė kalbėdama apie LFF turėjo omenyje apie moralinius, o ne finansinius aspektus.

Todėl finansinių pasekmių LFF sulaukti neturėtų.

„Finansavimas yra skiriamas pagal teisės aktus numatytus kriterijus. Jeigu kriterijai yra tinkami – lėšos yra gaunamos.

Šiuo atveju, kai kalbama apie LFF, turima omenyje ne lėšų skirstymą, etiką ir moralę.

Futbolo federacija teisiškai atitinka visus reikalavimus ir dėl šios priežasties gauna lėšas“, – kalbėjo D.Lukas.

Jis taip pat pridūrė, kad ministrė norėtų, jog tokie žmonės kaip A.Pukelis nedirbtų LFF.

„Šio asmenis buvimas ir jo akivaizdi įtaka federacijai kelia daug klausimo dėl pasitikėjimo ir skaidrumo“, – teigė ministrės patarėjas.

Pirmadienį vykę LFF apdovanojimai sulaukė nemažai kritikos ir socialinėje erdvėje.

Savo nepasitenkinimą švente feisbuke išreiškė ir krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Apdovanojimai iš futbolo Šviniaus rankų. Tiesiogiai. Įjungiau ir išjungiau. Kriminalinio šleifo legalizavimas. Nejaučia nei skonio, nei kvapo. Bet tai ne Covido virusas“, – socialinėje erdvėje rašė ministras.

Jam pritarė ir į ne vieną konfliktą su LFF įsivėlęs tinklaraštininkas Skirmantas Malinauskas.

„Gauti apdovanojimą iš Šviniaus? Spausti jo purviną ranką, lankstytis ir šypsotis? Tikrai gėdinga, nors ne visiems. LFF tai didelė garbė.

Jaučiu, kad ne tik jiems, bet ir kai kuriems politikams. Šiek tiek palaukit ir pamatysit“, – savo nepasitenkinimą reiškė S.Malinauskas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.