Po pažeminimo Ispanijoje jaunimo futbolo rinktinė atsigriebė Maltoje

Lietuvos vaikinų iki 21 metų futbolo rinktinė antradienį svečiuose nugalėjo Maltos futbolininkus 3:1 (0:0) ir iškovojo antrą pergalę Europos vaikinų čempionato atrankos C grupėje.

Lietuviai įveikė Maltos bendraamžius 3:1.<br> LFF nuotr.

Mar 29, 2022, 7:58 PM, atnaujinta Mar 29, 2022, 8:02 PM

Mariaus Stankevičiaus treniruojama rinktinė į Maltą atvyko po pažeminimo 0:8 Ispanijoje.

Lietuviai nuo pat susitikimo pradžios įgijo žaidybinę iniciatyvą, tačiau pirmajame kėlinyje lietuviams nepavyko pelnyti įvarčio.

Lietuviai surengė grėsmingas progas po baudos smūgių ir kampinių, o smūgius pirmajame kėlinyje link maltiečių vartų atliko Gvidas Gineitis ir Tomas Kalinauskas. Varžovai atsakė Jake‘o Engerio, Andrea‘os Zammito ir Ayrtono Attardo mėginimais, į kuriuos tinkamai sureagavo vartininkas Gustas Baliutavičius.

Antrajame kėlinyje lietuviai suaktyvino savo veiksmus puolime. Dėkingų progų kėlinio pradžioje nepavyko išnaudoti Motiejui Burbai, Nauriui Petkevičui ir G. Gineičiui. Galiausiai mūsiškiams pavyko įsiveržti į priekį, kuomet 64 min. į savus vartus kamuolį nukreipė maltiečių gynėjas Christianas Gaucis.

Maltos rinktinei pavyko išlyginti rezultatą 78 min., kai taikliu smūgiu pasižymėjo po keitimo pasirodęs Josephas Zammitas.

Laimei, lietuvių operatyvi ataka dešiniuoju kraštu leido netrukus vėl įgyti persvarą – Deivido Dovydaičio manevrai dešiniuoju aikštės kraštu 80 min. buvo vainikuoti įvarčiu.

Varžovai susitikimo pabaigoje buvo priversti rizikuoti, o tuo per teisėjo pridėtą laiką pasinaudojo lietuviai. Perėmus iš maltiečių saugų kamuolį, D. Dovydaitis su Faustu Steponavičiumi nuskuodė į kontrataką ir ją užbaigė įvarčiu – 3:1.

Rungtynių statistika

Malta U21 – Lietuva U21 1:3 (0:0)

Takalio „Centenary“ stadionas. Teisėjas – Thorvalduras Arnasonas (Islandija)

Įvarčiai: 64 min. į savus vartus Christianas Gauci, 78 min. Josephas Zammit (Malta); 80 min. Deividas Dovydaitis, 90+3 min. Faustas Steponavičius.

Įspėti: 12 min. Jake Engereris, 38 min. Christianas Gauci, 89 min. Matthew Ellul (Matlta); 44 min. Gvidas Gineitis (Lietuva)

Lietuvos vaikinų U-21 rinktinės sudėtis: Gustas Baliutavičius, Vilius Armalas, Dovydas Jansonas, Artemijus Tutyškinas, Gustas Zabita, Artūras Dolžnikovas (69 min. Deividas Dovydaitis), Emilis Gasiūnas, Gvidas Gineitis, Tomas Kalinauskas (76 min. Benas Anisas), Nauris Petkevičius (83 min. Faustas Steponavičius), Motiejus Burba (83 min. Kristupas Keršys).

Atsarginiai: Kajus Urbietis, Dennis Upstas, Vaidas Magdušauskas, Matijus Remeikis, Matas Dedura.