Po baudinių serijos Frankfurto „Eintracht“ triumfavo UEFA Europos lygoje

Trečiadienį Ramón Sánchez Pizjuán stadione, Sevilijoje įvyko UEFA Europos lygos finalas. Pagrindinis ir pridėtas laikas baigėsi lygiu rezultatu 1:1, tačiau po baudinių serijos Frankfurto „Eintracht“ 5:4 palaužė Glazgo „Rangers“ futbolininkus.

Po baudinių serijos Frankfurto „Eintracht“ triumfavo UEFA Europos lygoje<br> IMAGO/Moritz Müller/Scanpix nuotr.
 Joe Aribo.<br> REUTERS/Scanpix nuotr.
 UEFA Europos lygos finalas: „Eintracht“ – „Rangers“<br> RAMON NAVARRO/MARCA/SIPA/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

May 18, 2022, 9:53 PM, atnaujinta May 19, 2022, 12:56 AM

Jau 5-ąją rungtynių minutę Frankfurto ekipos gerbėjai griebėsi už galvų. „Rangers“ gynėjas aukštai iškėlęs koją prakirto galvą „Eintracht“ kapitonui Sebastianui Rode. Visgi, futbolininkas rimtesnių sužalojimų išvengė ir tęsė rungtynes.

Likusią pirmojo kėlinio dalį nei viena ekipa neįgijo svaraus pranašumo ir sugebėjo susikurti po kelias pavojingas progas, tačiau jos įvarčiais nesibaigė.

57-ąją minutę „Eintracht“ gynėjas lygioje vietoje suklupo savo aikštės pusėje suklupo ant žemės ir pribėgęs Joe Aribo kamuolį perėmę. Nigerijos futbolininkas atsidūrė vienas prieš vartininką ir savo šansu pasinaudojęs išvedė „Rangers“ į priekį.

Vokietijos klubo bėdos nesibaigė. Pasirodė, kad Tuta nukritęs ant žemės patyrė traumą ir buvo pakeistas.

Visgi 69-ąją minutę Frankurto ekipa rezultatą išlygino. Filipas Kostičius iš kairiojo aikštės krašto atliko perdavimą į baudos aikštelę, o ten Rafaelis Borre sugebėjo tarp dviejų gynėjų iškišti koją ir nukreipti kamuolį į vartus.

Pagrindinio laiko išsiaiškinti kas stipresni nepakako ir komandos keliavo tęsti savo mūšio į pratęsimą.

Pratęsimo pabaigoje „Rangers“ turėjo puikią progą išplėšti pergalę, tačiau Kevinas Trappas sugebėjo iš kelių metrų atremti Ryano Kento smūgį ir rungtynės kėlėsi į baudinių seriją.

Baudinių serijoje sėkmė šypsojosi „Eintracht“ futbolininkams. Rezultatui esant 3:3 Aaronas Ramsey nepataikė 11 metrų baudinio, o Frankfurto klubas nebeklydo ir triumfavo.

Frankfurto klubas kelyje iki finalo įveikė „Real Betis“, „Barcelona“ ir Londono „West Ham United“ klubus.

Tuo tarpu „Rangers“ ekipa susitvarkė su Dortmundo „Borussia“, Belgrado „Crvena zvezda“, „Braga“ ir „RB Leipzig“.

Iki šiol abi ekipos Europos lygos finale buvo žaidusios po vieną kartą.

„Eintracht“ 1980 metais finalo serijoje 3:3 sužaidė su „Borussia Monchengladbach“ ekipa, tačiau kėlė taurę į viršų dėl geresnio išvykos įvarčių taisyklės.

„Rangers“ finale rungtyniavo 2008 metais. Tuomet Škotijos klubas 0:2 nusileido Sankt Peterburgo „Zenit“ komandai.

„Nauja diena“: kodėl darbo imigrantai svarbūs Lietuvos ekonomikai?