Iki paskutinio švilpuko kovojusi jaunimo rinktinė Alytuje atranką baigė dramatiškomis lygiosiomis

Lietuvos vaikinų iki 21 metų futbolo rinktinė užbaigė savo kovas atrankoje į kitų metų Europos vaikinų čempionatą. Mariaus Stankevičiaus treniruojama komanda paskutinėmis rungtynių akimirkomis išsigelbėjo ir su Šiaurės Airija Alytuje sužaidė lygiosiomis 1:1 (0:1).

Alytuje jaunimo rinktinė sužaidė 1:1 su Šiaurės Airija.<br> LFF nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Jun 8, 2022, 6:27 AM, atnaujinta Jun 8, 2022, 6:31 AM

Rungtynių pradžia nieko blogo nežadėjo, kamuolys dažniausiai laikėsi aikštės viduryje, o progų nebuvo. Tiesa, viskas pasikeitė sužaidus kiek daugiau nei 15 minučių.

Lietuvos rinktinės gynėjai šiurkščiai suklydo, o tuo pasinaudojęs Dale Tayloras 17-ąją minutę išvedė Šiaurės Airiją į priekį.

Praleidę įvartį šeimininkai šiek tiek sutriko ir turėjo atlaikyti Šiaurės Airijos rinktinės atakų virtinę kairiuoju kraštu.

Tiesa, nuo jų apsiginti pavyko.

Dar pirmoje susitikimo pusėje rezultatas galėjo tapti lygus. Puikaus komandos draugo perdavimo sulaukęs Armandas Kučys pabėgo vienas prieš varžovų vartininką, tačiau įveikti pastarojo nesugebėjo.

Po pertraukos lietuvaičių pranašumas vis ryškėjo, o prie to labai stipriai prisidėjo po keitimo pasirodę žaidėjai, ypač Deividas Dovydaitis.

Iš pradžių „Šiaulių“ klubo atstovas vos neuždirbo 11 metrų baudinio, o netrukus į puikią poziciją išvedė Tomą Kalinauską, kuriam pasižymėti nepavyko.

Gerą šansą išlyginti rezultatą turėjo ir Artemijus Tutyškinas, tačiau jo smūgis galva tikslo taip pat nepasiekė.

Besibaigiant dvikovai, dvi puikias progas uždaryti rungtynes turėjo ir svečiai. 85-ąją minutę varžovų futbolininkas pataikė į virpstą, o jau per pridėtą laiką Gustas Baliutavičius išgelbėjo komandą likęs vienas prieš varžovų puolėją.

Džiaugsmo bangą Alytuje susirinkusiems aistruoliams sukėlė A.Tutyškinas.

7-ą pridėto laiko minutę Lietuvos rinktinės futbolininkai turėjo standartinę situaciją, po kurios kamuolys patogiai nukrito po gynėjo kojomis, o galiausiai įskriejo ir į vartus.

Rungtynių statistika

Lietuva – Šiaurės Airija 1:1 (0:1).

Alytaus miesto stadionas, teisėjas – Nenadas Minakovičius (Serbija).

Lietuvos U21 rinktinės sudėtis: Gustas Baliutavičius, Dennis Upstas (46 min. Žygimantas Baltrūnas), Artemijus Tutyškinas, Vilius Armalas, Natanas Žebrauskas, Matas Ramanauskas (46 min. Tomas Kalinauskas), Titas Milašius (90 min. Linas Zingertas), Gustas Jarusevičius (46 min. Deividas Dovydaitis), Karolis Uzėla (79 min. Kristupas Keršys), Gvidas Gineitis, Armandas Kučys.

Atsargoje: Rimvydas Kiriejevas, Deividas Dovydaitis, Kajus Stankevičius, Gustas Zabita, Juozas Lubas.

Įvarčiai: 90+7 min. Artemijus Tutyškinas (Lietuva); 17 min. Dale'as Tayloras (Šiaurės Airija).

Įspėti: 72 min. Titas Milašius, 90+1 Armandas Kučys (Lietuva); 69 min. Ethanas Galbraithas, 86 min. Terry Devlinas, 90+2 min. Dermotas Mee (Šiaurės Airija).