Europos paplūdimio futbolo čempionate lietuviai pirmavo prieš turkus, bet pralaimėjo

Lietuvos vyrų paplūdimio futbolo rinktinė penktadienį metė rimtą iššūkį Europos pirmenybių B grupės lyderei Turkijai. Mūsiškiai pirmavo po įvarčio antrajame kėlinyje, tačiau varžovams pavyko išplėšti pergalę rezultatu 3:1.

Lietuvos rinktinė.<br> LFF nuotr.

Jul 30, 2022, 7:51 AM, atnaujinta Jul 30, 2022, 7:57 AM

Iki trečiojo kėlinio žiūrovai neišvydo daug grėsmingų progų. Turkijos ekipos vartininkas 7 minutę atrėmė Aurimo Pukevičiaus tolimą baudos smūgį, o paskiau savo šansais pasinaudoti nepavyko Audriui Plytnikui ir Pauliui Giedraičiui.

Besibaigiant antrajam kėliniui Lietuvos rinktinė džiaugėsi įvarčiu, kuomet turkų vartininką 22 minutę apžaidė Mantas Makutunovičius.

Pasauliniame paplūdimio futbolo rinktinių reitinge 31 vietą užimanti Turkijos ekipa mūsiškių gynybą pralaužė likus penkioms su puse minutės iki trečiojo kėlinio pabaigos. Lyderio vaidmens ėmėsi Cemas Keskinas, 31 ir 32 minutę akrobatiškai pelnydamas įvarčius per save.

Paskutinį įvartį varžovai pelnė paskutinę sekundę – teisėjo skirtą baudos smūgį realizavo Barišas Terzioglu.

Lietuvos rinktinei B grupėje nepavyko pelnyti pergalių, anksčiau pralaimėjus danams bei po baudinių latviams.

Savo pasirodymą Europos pirmenybių B divizione, etape dėl 9–12 vietų, lietuviai pratęs susirungdami su Norvegijos rinktine. Dvikova Kišiniovo paplūdimio futbolo arenoje prasidės šeštadienį 13.15 val.

Rungtynių statistika: Turkija – Lietuva 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Kišiniovo paplūdimio futbolo arena, teisėjas – Olegas Cebotari (Moldova)

Įvarčiai: 31 ir 32 min. Cemas Keskinas, 36 min. Barışas Terzioğlu (Turkija); 22 min. Mantas Makutunovičius (Lietuva)

Lietuvos rinktinės sudėtis: Modestas Petrauskas, Audrius Plytnikas, Paulius Giedraitis, Mantas Makutunovičius, Elvinas Navickas; Redas Graičiūnas, Modestas Kulikauskas, Aurimas Pukevičius, Arnas Levonauskas, Jonas Lebedevas.

„Nauja diena“: ar panaikinta PVM lengvata tikrai žlugdo maitinimo verslą?