Lietuvos moterų futbolo rinktinė užbaigė pasaulio čempionato atranką pralaimėjimu 0:1

Lietuvos moterų rinktinė pralaimėjimu prieš kroates antradienį užbaigė FIFA pasaulio moterų futbolo čempionato atrankos varžybas.

Lietuvos ir Kroatijos rungtynės.<br> LFF nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Sep 6, 2022, 10:57 PM

Kovingai žaidusios futbolininkės savo sirgalių akivaizdoje namuose 0:1 nusileido Kroatijos vienuolikei. Tai reiškia, jog atrankos cikle lietuvaitės surinko 5 taškus ir grupėje užėmė penktą vietą.

Pirmasis kėlinys prasidėjo apylygiai, nė vienai komandai neturint didesnės persvaros. Visgi laikui bėgant su kamuoliu kiek ilgiau užsibuvo kroatės, kurios pabandė sukurti ir kelias pavojingas atakas.

Keli jų bandymai skriejo greta vartų, dar bent porą sykių kamuolys sudrebino Lietuvos vartų konstrukciją.

Tuo metu lietuvės bene geriausią progą turėjo kėliniui įpusėjus, kai geroje pozicijoje kamuolį gavo Judita Sabatauskaitė, visgi sėkmingai futbolininkė į kamuolį nepataikė ir šis praskriejo virš vartų.

Antrojo kėlinio pradžioje lietuvaitės turėjo gerą progą išsiveržti į priekį, tačiau Ugnė Lazdauskaitė ja nepasinaudojo, o netrukus šeimininkės buvo nubaustos.

Lietuvės savo baudos aikštelėje pažeidė taisykles prieš varžoves, teisėja nedvejodama parodė į 11 metrų žymą, o kamuolį nuo jos į tinklą pasiuntė viešnių kapitonė Iva Lažeta.

Per likusį laiką lietuvaitėms išlyginti rezultato nepavyko ir teko pripažinti varžovių persvarą.

FIFA pasaulio moterų futbolo čempionato atranka

Rungtynių statistika

Lietuva – Kroatija 0:1 (0:0)

LFF stadionas, Vilnius, teisėja – Cansu Tryak (Turkija).

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Greta Lukjančukė, Algimantė Mikutaitė, Milda Liužinaitė, Vestina Neverdauskaitė, Agnė Žeglevičiūtė (57 min. Agnieška Kazarina), Dovilė Gailevičiūtė, Judita Sabatauskaitė, Simona Petravičienė, Marija Galkina (44 min. Erika Šupelytė), Loreta Rogačiova (57 min. Greta Valikonienė), Ugnė Lazdauskaitė (81 min. Paulina Sarkanaitė).

Atsargoje: Aušrinė Bikutė, Meda Šeškutė, Karolina Jasaitytė, Ema Kriaučiūnaitė, Monika Piesliakaitė, Emilija Giržutaitė, Austė Bernotaitė, Lolita Žižytė.

Įvartis: 66 min. Iva Lažeta iš 11 m baudinio (Kroatija);

Įspėtos: 32 min. Judita Sabatauskaitė (Lietuva); 24 min. Leonarda Balog (Kroatija).