LFF pertvarkymo planas – ant Seimo ir Vyriausybės stalo: pasirašė ir FIFA bei UEFA pareigūnai

FIFA, UEFA ir Lietuvos futbolo federacija (LFF) oficialiu raštu kreipėsi į Seimo, Vyriausybės narius bei Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją. Futbolo organizacijos užtikrino, kad spalio 5 d. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) posėdyje priimti sprendimai bus įgyvendinti iki Seimo rudens sesijos pabaigos, t.y. gruodžio 23 d.

LFF būstinė.<br>T.Bauro nuotr.
LFF būstinė.<br>T.Bauro nuotr.
Tomas Danilevičius.<br>T.Bauro nuotr.
Tomas Danilevičius.<br>T.Bauro nuotr.
LFF būstinė.<br>T.Bauro nuotr.
LFF būstinė.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Oct 11, 2022, 1:04 PM, atnaujinta Oct 11, 2022, 1:09 PM

Raštą pasirašė LFF prezidentas Tomas Danilevičius, FIFA Asociacijų narių vyriausiasis pareigūnas Kenny Jean–Marie ir UEFA Nacionalinių asociacijų direktorius Zoranas Lakovičius.

„Trijų mūsų organizacijų (LFF, UEFA ir FIFA – ELTA) vardu dėkojame, kad suteikėte mums šią svarbią galimybę tiesiogiai bendrauti su Biudžeto ir finansų komiteto nariais, taip pat su Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministru“, – rašoma laiške.

„Kaip žinote, LFF, FIFA ir UEFA sudarė darbo grupę, kurią sudaro trijų organizacijų atstovai, peržiūrėti LFF įstatus. Peržiūros procese, be kitų svarbių reformų, bus atsižvelgta į šiuos dalykus: LFF narių ir LFF konferencijos sudėties peržiūra, siekiant užtikrinti teisingą balansą tarp Lietuvos futbolo dalininkų, įskaitant klubus; LFF Vykdomojo komiteto sudėties tikslinimas, įskaitant tiesioginius jo narių rinkimus LFF konferencijoje; Aukščiausių LFF Vykdomojo komiteto narių tinkamumo reikalavimų bei tinkamumo ir sąžiningumo patikros mechanizmo, atitinkančio FIFA ir UEFA standartus, įdiegimas; LFF teisminių organų, tarp jų ir LFF Etikos komiteto, narių paskyrimas LFF Konferencijoje“, – priduriama pranešime.

Futbolo organizacijų atstovai primena, kad kaip buvo nuspręsta, spalio 16 d. LFF surengs futbolo forumą, kuriame dalyvaus Lietuvos futbolo suinteresuoti asmenys bei vyks vieša konsultacija dėl įstatų.

Rašte teigiama, kad taip siekiama užtikrinti, jog skirtingi futbolo balsai Lietuvoje būtų išgirsti per skaidrų ir demokratinį procesą.

„Kaip buvo sutarta Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje, LFF sušauks neeilinę konferenciją, dalyvaujant FIFA ir UEFA, kurios tikslas – iki paskutinės einamųjų metų Seimo plenarinės sesijos priimti patikslintus LFF įstatus, t. y. iki 2022 m. gruodžio 23 d.“, – aiškinama laiške.

„Naudojamės proga ir dar kartą patvirtiname savo įsipareigojimą įgyvendinti įvairius pirmiau nurodytus veiksmus ir tvarkaraštį. Tikimės jūsų paramos įgyvendinant šį planą ir tikimės su jumis bendradarbiauti, kaip geriausiai ir strategiškai remti futbolo plėtrą Lietuvoje visais lygiais“, – pridedama jame.

ELTA primena, kad trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitete (BFK) vykstančiame įstatymo projekto „Dėl Lietuvos futbolo federacijos tiesioginio valdymo“ svarstyme, kuriame taip pat dalyvavo ir UEFA atstovai, nuspręsta atidėti klausimo svarstymą ir Lietuvos futbolo federacijai (LFF) duoti laiko priimti sprendimus, kurių reikalauja parlamentarai.

Tiesioginio LFF valdymo klausimą politikai iškėlė liepos pabaigoje vykusiame jungtiniame Seimo Biudžeto ir finansų komiteto bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje, kuriame dalyvavo LFF atstovai.

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas tuomet tvirtino, kad politikams prakalbus apie tiesioginį LFF valdymą, jie turi aiškų planą, kaip spręsti suformuotą problemą – LFF uždarumą ir nesąžiningas procedūras, renkant atstovus į Vykdomąjį komitetą (VK).

Rugpjūčio 3 d. LFF gavo jungtinį FIFA ir UEFA atsakymą, kuriame teigiama, jog LFF įstatai, kurie buvo priimti šių metų balandžio 30 d. vykusioje Konferencijoje, atitinka FIFA ir UEFA įstatuose numatytus reikalavimus. Šie įstatai buvo priimti siekiant juos suderinti su pakeistu Sporto įstatymu. UEFA ir FIFA tvirtino, kad LFF įstatai iš esmės atitinka nurodytas gaires bei pasiūlė pagalbą federacijai kuriant darbo grupę, kuri svarstytų galimus pokyčius dėl LFF valdymo gerinimo.

Tarptautinių futbolo organizacijų, kurių narė yra Lietuvos futbolo federacija, vertinimu, tokio įstatymo priėmimas yra FIFA ir UEFA statuto nuostatų pažeidimas, už kurį Lietuvos futbolui gresia tiesioginės pasekmės: nacionalinių rinktinių ir klubų dalyvavimo FIFA ir UEFA organizuojamuose turnyruose suspendavimas, finansinės pagalbos Lietuvos futbolui nutraukimas.

Tačiau, rugsėjo viduryje pranešta, kad LFF Specialioji darbo grupė darbinio posėdžio metu nutarė aukščiausiam LFF valdymo organui – visuotinei narių konferencijai – teikti įstatų pakeitimo projektą.

Vis tik paskelbus apie planuojamą teikti federacijos įstatų pakeitimo projektą, Seimo nariai išliko griežti – LFF tiesioginio valdymo įstatymo likimas priklauso nuo to, ar jame įrašytos nuostatos bus pilnai įgyvendintos. Seimo narys M. Majauskas tvirtino, kad kompromisiniai LFF sprendimai neatkurs visuomenės pasitikėjimo. Jam pritarė ir L. Kasčiūnas, tikinęs, kad LFF sprendimai nereiškia, jog politikai sėdės sudėję rankas.

Praėjusios savaitės antradienį Seimas po pateikimo pritarė, laikinojo įstatymo „Dėl Lietuvos futbolo federacijos tiesioginio valdymo“ projekto įgyvendinimui. Juo, pasak įstatymo iniciatorių, siekiama, kad skaidraus ir demokratiško Lietuvos futbolo federacijos (LFF) valdymo, kuriame nebūtų kriminalinio pasaulio atstovų.

Už įstatymo projektą balsavo 88, prieš 13, susilakė 21 Seimo narys.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Lietuva tiesiogiai“: ko neišmokome iš Garliavos istorijos?