Lietuvos 17-mečių rinktinė metė iššūkį anglams: pralaimėjo, bet sugebėjo įmušti

Gruzijoje antradienį startavo UEFA Europos vaikinų futbolo iki 17 m. čempionato atrankos turnyras. Pirmose rungtynėse lietuviai žaidė su Anglijos bendraamžiais ir pralaimėjo 1:3.

Lietuvos 17-mečių rinktinė.<br> LFF nuotr.

Oct 25, 2022, 7:06 PM, atnaujinta Oct 25, 2022, 7:10 PM

Trečiosios atrankos grupės turnyre varžosi Anglijos, Izraelio, Gruzijos ir Lietuvos vaikinų rinktinės.

Roberto Kilino treniruojami lietuviai šiandien Tbilisyje metė iššūkį favoritei Anglijos rinktinei.

Jau mačo pradžioje Ernestas Janušas Zdanovičius atliko smūgį į varžovų vartus. Žaidimo iniciatyvą turėjo anglai, vertę darbuotis lietuvių gynėjus ir vartininką Jorį Aliukonį, atrėmusį keletą smūgių.

Varžovams pavyko pralaužti lietuvių gynybą 17 minutę, kuomet įvartį pelnė Michaelas Goldingas.

Anglijos rinktinės kapitonui pavyko padvigubinti persvarą 51-ąją minutę.

Lietuvos rinktinė įmušė įvartį 80-ąją minutę, Mantui Malatokui suklaidinus Anglijos rinktinės gynėjus ir taikliai smūgiavus į anglų vartus.

Bet jau po minutės anglams pavyko vėl atstatyti dviejų įvarčių pranašumą.

Penktadienį lietuviai žais prieš Izraelio bendraamžius, kurie 3:1 nugalėjo Gruzijos komandą.

Susitikimas nuo 14 valandos vyks Tbilisyje.

Rungtynių statistika

Anglija – Lietuva 3:1 (1:0)

Tbilisio marių techninio centro stadionas. Teisėjas – Adamas Ladebäckas (Švedija).

Įvarčiai: 17 ir 51 min. Michaelas Goldingas, 81 min. Ethanas Nwaneri (Anglija); 80 min. Mantas Malatokas.

Įspėti: 53 min. Kiano Dyeris, 87 min. Jamaldeenas Jimoh (Anglija); 63 min. Nojus Vytis Audinis (Lietuva)

Lietuvos vaikinų U-17 rinktinės sudėtis: Joris Aliukonis, Augustas Tamaševičius, Nojus Vytis Audinis, Motiejus Šapola, Regnaras Krotas (70 min. Adrianas Karpovas), Mantas Monkelis, Ąžuolas Indriulis (88 min. Brooklynas Leipus), Mantas Malatokas, Nikita Pavlovskis (59 min. Emilijus Jermolajevas), Jonas Usavičius (70 min. Patrikas Pranckus), Ernestas Janušas Zdanovičius (46 min. Matas Latvys). Atsargoje: Ernestas Lysionokas, Karolis Šutovičius, Lukas Jonaitis, Ugnius Avizovas.