Lietuvos merginos Europos čempionato atrankos turnyrą Vilniuje pradėjo nesėkme 1:3

Vilniuje antradienį startavo UEFA Europos merginų iki 19 metų čempionato atrankos turnyras. Pirmame jo mače Tatjanos Veržbickajos treniruojama Lietuvos merginų U-19 rinktinė 1:3 (0:1) neprilygo Farerų Salų nacionalinei rinktinei.

19-mečių rinktinė startavo nesėkmingai.<br> L.Bartkaus nuotr.

Nov 8, 2022, 7:12 PM

Mačą lietuvės pradėjo aktyviai, joms sekėsi priartėti prie varžovių vartų, tačiau ten trūko tikslumo.

Pamažu žaidimas apsilygino, savo pusprogių turėjo ir viešnios, tačiau mūsų komanda patikimai gynėsi ir netrukus sulaukė auksinio šanso – savo baudos aikštelėje varžovės sužaidė ranka, tad į jų vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys.

Prie kamuolio stojo Ema Kriaučiūnaitė, bet jos smūgį į apatinį kampą sugavo vartininkė, o netrukus pasiteisino auksinė futbolo taisyklė:i neįmuši tu – įmuša tau.

Tai nutiko kėliniui priartėjus prie pabaigos, kai po apmaudžios klaidos lietuvaitės jau turėjo vytis varžoves – 0:1.

Antrajame kėlinyje rungtynių baigtį nusprendė trijų minučių atkarpa – nuo 59 iki 61 minutės Farerų Salų komanda įmušė du greitus įvarčiu ir atitrūko 3:0.

Mačo pabaigoje lietuvaitėms pavyko sumažinti deficitą, kai įvartį pasiekė kovingumą pademonstravusi vos aikštėje pasirodžiusi Skaistė Petrauskaitė.

Kitose dienos rungtynėse Islandijos rinktinė 8:0 sutriuškino Lichtenšteino bendraamžes.

Europos merginų U19 čempionato atranka

Farerų Salos – Lietuva 3:1 (1:0).

LFF stadionas, teisėja – Caroline Lanssens (Belgija)

Įvarčiai: 44 min. ir 59 min. Lisa Heraldsen, 61 min. Rakul Sorensen (Farerų Salos); 82 min. Skaistė Petrauskaitė (Lietuva)

Lietuvos merginų U-19 rinktinės startinė sudėtis: Gabrielė Vasilenko, Irūna Blaškytė, Karolina Jasaitytė, Aistė Šveckutė, Donata Švarcaitė, Ugnė Slankauskaitė (70 min. Ineta Šukštulytė), Neda Klezaitė (81 min. Skaistė Petrauskaitė), Ema Kriaučiūnaitė, Rusnė Šešplaukytė, Viltė Švarcaitė (70 min. Livija Toropovaitė), Meida Proscevičiūtė (46 min. Rusnė Makarevičiūtė).

Atsargoje: Erneta Rinkevičiūtė, Vanesa Vasiliauskaitė, Karina Klevinskaitė, Simona Lunevičiūtė, Saulė Uždavinytė.