Mačo pabaigoje atsibudę Nyderlandų futbolininkai dviem įvarčiais nužudė Senegalą

Pasaulio futbolo čempionate kvepėjo pirmosiomis lygiosiomis, tačiau paskutinėmis mačo minutėmis pergalę savo ekipai išplėšė jaunasis Cody Gakpo. Pirmadienį į antrąsias pasaulio futbolo čempionato A grupes rungtynes žaidė Nyderlandų ir Senegalo rinktinės: nors aštriau atakavo Afrikos čempionai, olandai 85 min. ir 99 min. pelnė įvarčius ir nugalėjo 2:0 (0:0).

Cody Gakpo įmušė vienintelį įvartį.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Nyderlandų ir Senegalo rinktinių mačas.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 M. Depay'us<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Nov 21, 2022, 5:22 PM, atnaujinta Nov 21, 2022, 9:45 PM

Pirmame kėlinyje tiek viena, tiek kita ekipos labiau galvojo apie gynybą ir greitas kontratakas. Tačiau nė vienai rinktinei nepavyko pasižymėti arba turėti šimtaprocentę galimybę įmušti.

Į vartų plotą per pirmą kėlinį Senegalas per 45 min. mušė kartą, o olandai apskritai nepataikė nė karto į vartų stačiakampį.

Pirmasis įvartis krito jau baigiantis mačui – 84 min. buvo keltas kamuolys į Senegalo baudos aikštę, kur pirmasis aukščiausiai pašoko Eindhoveno PSV jaunasis žaidėjas 23-ejų Cody Gakpo – jis galva nukreipė kamuolį į afrikiečių ekipos vartus.

Nors didesnių stabdymų nebuvo, tačiau ketvirtasis teisėjas nutarė, kad pasibaigus antrojo kėlinio laikui, komandos turės žaisti dar papildomas 8 minutes.

Kai jau ir tas laikas baigėsi, olandai sugebėjo surengti kontrataką ir nors pirmą smūgį senagaliečių vartininkas atlaikė, prie kamuolio prišokęs Davy Klaassenas nukreipė jį į vartus. Tad olandai laimėjo 2:0.

Nyderlandų rinktinė pastaruoju metu nepralaimėjo net penkiolikos rungtynių iš eilės. Pastarąjį kartą olandai krito 2021 m. birželio mėn. Europos futbolo čempionato aštuntfinalyje prieš čekus.

Europos rinkitnės treneris Louisas van Gaalas 2021-ųjų rugpjūtį trečią kartą buvo paskirtas Nyderlandų rinktinės vyriausiuoju treneriu, o iš stratego tikimąsi ir 2014 metų pasaulio čempionato pasirodymo, kai olandai žengė iki pusfinalio.

Dabar vadovaujant L. van Gaalui olandai nepralaimi 16 rungtynių iš eilės.

Šių komandų akistata buvo pirmoji tarpusavio kovų istorijoje.

Senegalas yra viena iš trijų Afrikos šalių,kurios per savo istoriją buvo prasimušusios į pasaulio čempionatų ketvirtfinalius.

Tuo tarpu Nyderlandai – didžiausi nelaimėliai pasaulio čempionatų istorijoje. Olandai per savo istoriją pralaimėjo net 3 finalus ir nė karto neiškovojo trofėjaus.

Senegalas pasaulio čempionatą žaidžia be savo rinktinės žvaigždės – Sadio Mane. Miuncheno „Bayern“ puolėjas prieš čempionatą patyrė traumą ir negalės padėti rinktinei.

Dar šių metų pradžioje Senegalo rinktinė tapo Afrikos čempionais, kuomet finale po baudinių serijos įveikė Egiptą.

Kitose A grupės rungtynėse Ekvadoras 2:0 įveikė turnyro šeimininkus – Kataro futbolininkus.