Pirmosios lygiosios: JAV įvartį pelnė Liberijos prezidento sūnus, G. Bale'as nuginklavo Lietuvos pasą turintį vartininką

Pirmadienį vakare 2022-ųjų pasaulio futbolo čempionato B grupėje santykius aiškinasi dvi anglakalbės rinktinės – JAV ir Velso nacionalinės komandos. Šios rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1 (1:0), o amerikiečiams įvartį pelnė Liberijos prezidento sūnus. Tuo tarpu JAV rinktinės vartus gynė nuo 2019 metų Lietuvos pasą turintis Mattas Turneris.

Timothy Weah  <br> AFP/Scanpix.com nuotr.
 JAV ir Velso rinktinių mačas.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
Velso rinktinės lyderis Garethas Bale'as<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Nov 21, 2022, 8:28 PM, atnaujinta Nov 21, 2022, 11:28 PM

Nors pirmame kėlinyje komandos žaidė vangų ir tiesmukišką futbolą, 36-ąją minutę sužybėjo JAV ekipa: po puikios kontratakos juvelyrinio perdavimo vienas prieš vartininką išbėgo Timas Weah, kuris sustvarkė su Velso vartininku ir rezultatas tapo 1:0.

22-ejų JAV futbolininkas T.Weah yra 25-ojo Liberijos prezidento George'o Weah sūnus, kuris jaunystėje taip pat buvo garsus futbolininkas. Karjerą jis baigė 2003 metais.

Dabar jau 56-erių G.Weah yra žinomas dėl savo garsios sportinės karjeros: jis žaidė „Monaco“, „Paris Saint-Germain“, „AC Milan“, Londono „Chelsea“, „Manchester City“ ir Marselio „Olympique“ ekipose.

George'as Weahas 1995 metais laimėjo „Auksinio kamuolio“ prizą, triskart buvo geriausiu Afrikos žaidėju, taip pat buvo Prancūzijos ir dukart Italijos čempionu.

Antrame kėlinyje valai pradėjo presinguoti amerikiečius ir 63 min. turėjo dvi realias progas pelnyti įvartį į lietuviško kraujo turinčio JAV vartininko Matto Turnerio vartus. Tačiau kamuolys niekaip nėjo į vartus.

Vis dėlto 82 min. prieš G.Bale'ą buvo prasižengta vartininko baudos aikštėje ir pats nukentėjęs nuo 11 metrų baudinio linijos rezultatą išlygino.

Lietuvos pasą nuo 2019 metų turintis M. Turneris atspėjo, į kurią pusę smūgiavo valas, tačiau smūgis buvo per stiprus. Tad rezultatas tapo 1:1.

Velso rinktinė į pasaulio pirmenybes sugrįžo po 64 metų pertraukos. Pastarąjį kartą valai dalyvavo 1958 metų pirmenybėse ir tai yra ketvirtasis kartas, kai Velsas kovoja planetos čempionatuose.

JAV ir Velso rinktinės iki šiol kovojo du kartus, o 2021-siais ekipos išsiskyrė taikiai 0:0.

Įdomu, kad Velso ekipos lyderis 33-ejų Garethas Bale'as pastaruoju metu žaidžia JAV ir atstovauja „Los Angeles“ ekipai.

B grupės kitame pirmadienio mače Anglijos rinktinė 6:2 sutriuškino Irano futbolininkus.