Prancūzų pažiba K. Mbappe nusitaikė į pasaulio čempionatų įvarčių karaliaus titulą: vejasi brazilą Pele

Jam dar nėra 24 metų, bet Kylianas Mbappe jau pelnė penkis įvarčius pasaulio čempionatuose.

Kylianas Mbappe.<br> Zuma/Scanpix nuotr.

Nov 23, 2022, 9:50 AM

Prancūzijos futbolo rinktinės puolėjas turi ambicingą tikslą – kol jam sueis 24-eri, įmušti daugiau įvarčių nei Pele.

K.Mbappe tam turi beveik visą turnyrą Katare siekiant pasivyti ir pralenkti brazilą.

Prancūzijos rinktinė su trenksmu pradėjo pasaulio čempionatą Katare ir 4:1 sutriuškino Australiją, nors po 10 minučių sensacingai atsiliko 0:1.

Prancūzai pasaulio čempionate turi žaisti be traumuotų puolėjų Karimo Benzema ir Christopherio Nkunku, todėl Kylianui Mbappe tenka didesnė atsakomybė.

PSG puolėjas antrajame kėlinyje per tris minutes įmušė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Antradienio įvartis buvo penktasis K.Mbappe įvartis pasaulio čempionatuose.

Skaičiuojant žaidėjus iki 24 metų už jį geresni buvo tik Pele (7 įvarčiai), Mario Kempesas ir Jamesas Rodriguezas (po 6).

K.Mbappe sukaks 24-eri gruodžio 20 d. – praėjus dviem dienoms po šių metų pasaulio čempionato finalo, tad prancūzas turi viską, kad pagerintų rekordą.

K.Mbappe 2018 metų pasaulio čempionate Rusijoje pelnė keturis įvarčius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Jis įmušė pirmąjį įvartį grupių etape (1:0 prieš Peru), aštuntfinalyje jis pasižymėjo dubliu prieš Argentiną (4:3), ketvirtasis smūgis buvo taiklus finale, kai Prancūzija 4:2 laimėjo prieš Kroatiją (4:2).

Tuomet būdamas 19 metų jis buvo jauniausias įvarčius pelnęs finale žaidėjas po Pele, kuriam buvo 17 metų, kai 1958 metais įmušė įvartį prieš Švediją.

Iš viso K.Mbappe nacionalinėje komandoje sužaidė 60 rungtynių, pelnė 29 įvarčius ir atliko 22 rezultatyvius perdavimus.

Artimiausią galimybę pagerinti savo pasiekimus jis turės lapkričio 26 dieną prieš Daniją ir lapkričio 30 dieną prieš Tunisą.

„Nauja diena“: ar yra galimybių, kad įvyks pilietybės referendumas?