Nyderlandai ir Ekvadoras sužaidė lygiosiomis ir A grupėje paliko intrigą dėl kelialapių į aštuntfinalį

Penktadienį pasaulio futbolo čempionato A grupėje žaidžiančios Nyderlandų ir Ekvadoro ekipos turėjo realius šansus garantuoti sau vietą atkrintamuosiuose mačuose: abi rinktinės šventė pergales pirmame ture ir pergalė vienai ar kitai garantuotų mažiausiai antrąją vietą. Tačiau to neįvko – labai greitai įvartį pelnę olandai apsiramino ir jau antrame kėlinyje leido varžovams išlyginti rezultatą. Tad mačas baigėsi 1:1 (1:0).

Nyderlandų ir Ekvadoro rinktinių mačas.<br> AFP/Scanpix.com. nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Nov 25, 2022, 5:39 PM, atnaujinta Nov 25, 2022, 8:40 PM

Mačas prasidėjo įspūdingai olandams: savo pirmoje atakoje Europos rinktinė pasinaudojo virtine varžovų klaidų ir jaunasis Eindhoveno PSV žaidėjas Cody Gakpo iš 15 metrų nuotolio 6 min. įkalė kamuolį į Ekvadoro vartus.

Antro kėlinio pradžioje Nyderlandai grubiai suklydo aikštės viduryje, o greitą ataką surengę ekvadoriečiai išklygino rezultatą.

Nors pirmasis Ekvadoro rinktinės smūgis buvo atremtas, tačiau pirmasis prie kamuolio suskubo Enneris Valencia, kuris 49 min. nukreipė kamuolį į vartus.

Tad po šio mačo tapo aišku, kad Kataras prarado net ir teorines galimybes užimti antrąją vietą grupėje. Dabar į kovą dėl dviejų kelialapių į aštuntfinalį kovoja trys rinktinės - be šių ir Senegalas, kuris įveikė šeimininkus 3:1.

Tai buvo tik trečiasis šių komandų tarpusavio susitikimas. Prieš tai rinktinės susikirto draugiškose rungtynėse: 2006 metų kovo 1 dieną Nyderlandai šventė pergalę 1:0, o 2014-ųjų gegužės 17-ąją sužaidė lygiosiomis 1:1.

Nyderlandai per visą savo pasaulio čempionatų pasirodymą pralaimėjo vos 2 mačus iš 14 prieš Pietų Amerikos komandas – šventė 8 pergalės ir 5 kartus sužaidė lygiosiomis.

Tuo tarpu Ekvadoras laimėjo tik 2 iš 7 pasaulio pirmenybių mačus prieš Europos komandas – 2 lygiosios, 4 pralaimėjimai.

Olandų rinktinė iki šios dienos buvo nepraleidusi įvarčių pastariosiose keturiose čempionatų rungtynėse ir tai buvo ilgiausia serija tarp šiemet dalyvaujančių komandų.

Pirmajame pirmenybių mače Nyderlandai po atkaklios kovos 2:0 palaužė Senegalą.

Tuo tarpu Ekvadoro komanda paneigė išankstines prognozes ir sužaidė galingą pirmąjį kėlinį prieš šeimininkę Kataro ekipą ir mačą laimėjo taip pat 2:0.