Anglus antrame kėlinyje prispaudę JAV futbolininkai tikslo nepasiekė: rinktinės prarado po du taškus

Galingą žaidimą čempionato starte parodę anglai persvarą siekia įrodyti ir prieš amerikiečius, tačiau viskas apsivertė aukšty kojomis: Anglija gali džiaugtis, kad su amerikiečiais B grupės mače sužaidė be įvarčių 0:0.Antrame kėlinyje amerikiečiai neleido anglams net galvoti apie pergalę ir europiečiai buvo priversti tik gintis. Po šių lygiųjų ir toliau grupėje pirmoje vietoje anglai, antri tapo Irano žaidėjai, treti – amerikiečiai ir ketvirti – Velso atstovai.

Anglijos ir JAV rinktinių mačas.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
 Anglijos rinktinė įspūdingai pradėjo pasaulio čempionatą.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Nov 25, 2022, 8:39 PM, atnaujinta Nov 25, 2022, 11:42 PM

Anglai nė karto neįveikė amerikiečių pasaulio čempionatuose: 1950-siais JAV laimėjo 1:0, o 2010 metais ekipos sužaidė 1:1.

Ir vėl JAV vartus ginė Lietuvos pasą turintis Mattas Turneris, kuris mūsų pilietybę gavo 2019-siais.

Anglai šioje akistatoje iškart pradėjo dominuoti, atakas rengdami iš aikštės kampų – amerikiečiai daugiau kaip 15 minučių tik gynėsi ir negalvojo apie puolimą.

Tačiau po to JAV futbolininkai tapo ryžtingesni ir surengė kelias pavojingas atakas, tačiau kamuolys į vartų plotą nebuvo patekęs.

32 min. Christianas Pulisičius taip smūgiavo, kad vos nenulaužė skersinio – galingas smūgis sudrebino vartus, tačiau rezultatas išliko 0:0.

Po pirmo kėlinio nė vienai komandai nepavyko pasižymėti: į vartų pusę anglai smūgiavo 5 kartus, amerikiečiai – vienu daugiau, tačiau į vartų stačiakampį pataikė po vieną kartą.

Antrame kėlinyje daugiau kaip 15 minučių šįkart prispaudė anglus ir kūrė vieną puolimo bangą po kitos.

Maža to: amerikiečiai dominavo ir per likusį laiką, kėlę 4 kampinius prieš nulį. Tad galima sakyti, kad anglams pasisekė, kad jie išplėšė lygiąsias, o amerikiečiams apmaudu, kad kelias geras progas nepavertė įvarčiu.

Anglai pirmose pasaulio futbolo čempionato B grupės rungtynėse net 6:2 sutriuškino Irano futbolininkus. Tuo tarpu JAV savo akistata su Velsu baigė lygiosiomis 1:1.

JAV planetos pirmenybėse Katare žaidžia po 8 metų pertraukos. Šios ekipos gynėjas DeAndre Yedlinas yra vienintelis ekipos žaidėjas, kuris turi sukaupęs bent patirtį pasaulio futbolo čempionatuose – kovojo 2014-ųjų pirmenybėse.

Anglijos rinktinė pasaulio čempionate žaidžia 16-ąjį kartą, tačiau šiame turnyre triumfavo tik 1966 metais namie, kai finale įveikė Vakarų Vokietijos komandą 4:2.

Atrankoje į Katarą Anglija laimėjo net aštuonis mačus iš dešimties bei pelnė 39 ir praleido vos 3 įvarčius.

Anglijos ir JAV rinktinės iki šiol iš viso susitiko 11 kartų. Anglija iškovojo aštuonias pergales, vieną kartą susitikimas baigėsi lygiosiomis, o du kartus pergale džiaugėsi JAV.

Rungtynės ypatingos gynėjui Harry Maguire'ui, kuris šalies marškinėlius vilkėjo jubiliejinį 50–ąjį kartą.

Kitose B grupės antrojo turo rungtynėse penktadienį Iranas sugebėjo įveikti Velsą 2:0.