Neįtikėtina Irano ir Velso dvikovos pabaiga: po kortelėmis pažymėto emocijų pliūpsnio pasipylė įvarčiai

Antrojo pasaulio futbolo čempionato Katare grupių etapo pradžia pažymėta pirmąja raudona kortele ir dramatiška Irano pergale 2:0 (0:0) prieš Velso rinktinę.

Iranas – Velsas<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Nov 25, 2022, 11:47 AM, atnaujinta Nov 25, 2022, 2:08 PM

Pirmasis rungtynių įvartis krito jau 15-ąją minutę. Po Velso klaidos gynyboje Irano futbolininkai pasileido į puolimą 3 prieš 2, ir pasinaudoję kiekybinę persvarą „įstūmė“ kamuolį į vartus. Visgi, po VAR peržiūros įvartis buvo atšauktas.

Po šalto dušo atsigavę Velso futbolininkai iš lėto pradėjo žaisti vis geriau ir pirmojo kėlinio pabaigoje jau jie kontroliavo rungtynių tempą, tačiau įvarčiui pavojingos progos sukurti nesugebėjo.

Antrojo kėlinio pradžioje Irano futbolininkai turėjo net 3 idealias progas pelnyti įvartį. 52-ąjį minutę Sardaras Azmounas greitose atakos metu atliko smūgį į virpstą.

Jau po kelių akimirkų Ali Gholizadehas smūgiavo į kitą vartų pusę, tačiau taip pat pataikė į virpstą. Kamuolys atšoko priešais S.Azmouną ir puolėjas atliko smūgį su galva, tačiau ant vejos gulėjęs Wayne’as Hennessey sugebėjo pagauti kamuolį.

73-ąją minutę Saeidas atliko pavojingą smūgį į apatinį vartų kampą, tačiau W.Hennessey ir vėl apsaugojo vartus.

85-ąją minutę W.Hennessey išbėgęs iš vartų pažesidamas taisykles sustabdė pavojingą Irano ataką ir sulaukė griežčiausios nuobaudos – raudonos kortelės. Jį vartuose likusiam rungtynių laikui pakeitė Danny Wardas.

9-ąją teisėjo pridėtą minutę Roozbehas Chesimi galingu tolimu smūgiu sugebėjo išvesti Irano rinktinę į priekį.

Likusias rungtynių sekundes Velsas stengėsi bet kokiu būdu išlyginti rezultatą, o į kontrataką pasileidę iraniečiai pelnė antrąjį įvartį, kurio autoriumi tapo Raminas Rezaeinas.

Irano rinktinei čempionatas prasidėjo tragiškai. Azijos valstybė pirmose rungtynėse 2:6 nusileido Anglijos futbolininkams, o smegenų sukrėtimą patyrė pagrindinis rinktinės vartininkas Alireza Beiranvandas.

Velso rinktinė čempionatą pradėjo sužaisdami lygiosiomis 1:1 su JAV.

Velsas su Iranu iki šiol yra sužaidę tik vienas draugiškas rungtynes tarpusavyje. 1978 metais pergalę 1:0 šventė Velso rinktinė.