Pasaulio čempionato šeimininkas Kataras jau ramus – pralaimėjęs Senegalui iš grupės toliau nežengs

Pasaulio futbolo čempionato šeimininkai – Kataro futbolininkai penktadienį siekė reabilituotis prieš savus sirgalius rungtynėse su Senegalu bei išlaikyti šansus prasimušti į atkrintamuosius mačus. Tačiau Katarui to padaryti nepavyko – nusileido Senegalui 1:3 (0:1) ir tapo pirmąja čempionato ekipa, kuri jau žino, kad po grupės kovų baigs savo pasirodymą.

Kataro ir Senegalo rinktinių dvikova.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Kataro futbolininkai<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Nov 25, 2022, 2:47 PM, atnaujinta Nov 25, 2022, 6:10 PM

Kataras tapo vos antrąja nacionaline komanda, kuri būdama pasaulio futbolo čempionato šeimininke baigė savo pasirodymą po grupių etapo. Prieš 12 metų po grupės kovų pasitraukė šeimininkė Pietų Afrikos Respublika.

A grupėje kovojanti Kataro futbolo rinktinė čempionatą pradėjo labai nuvyliančiai. Šeimininkai nusileido Ekvadoro rinktinei 0:2, o pagal pademonstruotą žaidimą aikštelėje geriau atrodė tik už 7 įvarčius praleidusią Kosta Rikos rinktinę.

Senegalo rinktinė taip pat pirmose rungtynėse pralaimėjo rezultatu 0:2, tačiau Afrikos komanda krito tik rungtynių pabaigoje prieš Nyderlandų rinktinę.

Kataro ekipos žaidėjas 34-ąją mačo minutę puldamas krito baudos aikštėje ir atrodė, kad ispanų teisėjas privalo skirti 11 metrų baudinį. Tačiau Antonio Mateu buvo nepalaužiamas ir neparodė į baudinio vietą.

Senegalas valdė daugiau kaip 52 proc. laiko kamuolį ir galiausiai tai išsiliejo į įvartį. Po grubios Kataro ekipos gynėjo klaidos, kai jis nepataikė į kamuolį ir jį sustabdė prieš pat vartus – senegalies Boulaya Dia 41 min. sušaudė vartininką ir jo ekipa pirmavo 1:0.

Antro kėlinio pradžioje – 48 min. po kamuolio padavimo į baudos aikštė įspūdingą įvartį pelnė Famara Diedhiou.

Suprasdami, kad pralaimėjimas ekipai bus lemiamas ir po jo rinktinė neturės ir teorinių šansų užimti antrąją vietą, Kataro žaidėjai pradėjo šturmuoti Senegalo vartus ir turėjo mažiausiai tris galimynes tikrai pelnyti įvartį.

Galiausiai 78 min. smūgiu galva Mohammedas Muntari galva pramušė Senegalo vartininką ir rezultatas tapo 2:1.

Vis dėlto intriga gyveno vos 6 minutes: 84-ąją min. puikų įvartį įmušė Cheikhas Diengas ir Senegalas buvo ramus 3:1.