Ramiai pirmavusi Gana per tris minutes praleido du įvarčius, tačiau išplėšė pergalę prieš Pietų Korėją

Ir toliau tęsiasi lapkričio 20-ąją Katare prasidėjęs 22-asis pasaulio futbolo čempionatas. Pirmadienį savo itin svarbų mačą H grupėje žaidė Pietų Korėjos ir Ganos rinktinės, kurios pirmame ture nelaimėjo. Afrikos komandai reikėjo žūtbūtinės pergalės prieš Azijos futbolininkus ir jie ją šiaip ne taip iškovojo, nugalėję 3:2 (2:0).

Ganos futbolo rinktinė siekia palaužti Pietų Korėją.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Nov 28, 2022, 2:53 PM, atnaujinta Nov 28, 2022, 5:04 PM

Gana buvo rami antrame kėlinyje, pirmaudama 2:0, tačiau per 3 minutes Pietų Korėja pelnė du įvarčius ir privertė vėl prakaituoti oponentus. Vis dėlto ganiečiai pelnė pergalingą įvartį, kuris paliko juos kovoje dėl kelialapio į turnyro aštuntfinalį.

Ilgai stovėję gynyboje Ganos futbolininkai įpusėjus kėliniui jau patys pradėjo dažniau viešėti varžovų pusėje. 24 min. Gana mušė baudos smūgį ir į vartininko zoną pasiųstas kamuolys įsitrigo tarp Ganos ir Pietų Korėjos žaidėjų, o greičiausiai su situacija susidorojo Mohammedas Salisu, kuris iš metro nuotolio pelnė pirmąjį įvartį. Tad Gana pirmavo 1:0.

Atsipalaidavę Afrikos atstovai pradėjo diktuoti savo sąlygas ir jau po 10 min. krito dar vienas įvartis į Pietų Korėjos vartus: puikų perdavimą smūgiu galva „uždarė“ Amsterdamo „Ajax“ klube žaidžiantis Mohammedas Kudusas.

Antrame kėlinyje persvarą ir toliau turėjo afrikiečiai, tačiau korėjiečiai pasinaudojo varžovų klaida: po perimto kamuolio šis iš kairio krašto smūgiuotas įš baudos aikštę ir 58 min. Guensungas Cho pelnė įvartį.

Pajutę kraujo skonį, korėjiečiai pradėjo pulti be jokių minčių apie gynybą ir šios pastangos pasiteisino: lyg kaip du vandens lašai antrasis įvartis buvo panašus į pirmąjį – paduotas kamuolys į vartininko aikštę ir tas pats G.Cho 61 min. išlygino rezultatą.

Lyg supratę, kad prarado iniciatyvą, Ganos futbolininkai vėl užsivedė ir jiems pasisekė dar kartą išsiveržti į priekį: M.Kudusas 68 min. pelnė savo antrąjį įvartį ir Gana vėl pirmavo 3:2.

Mačo pabaigoje koriejiečiai užgulė Ganos vartus, juolab, kad teisėjas skyrė papildomas 10 minučių žaidimo. Tačiu Afrikos atstovai atsilaikė ir nugalėjo.

Pirmajame rate Gana po dramatiškos kovos 2:3 nusileido Portugalijai. Tuo metu Pietų Korėja sužaidė nulinėmis lygiosiomis su Urugvajumi. Tad pralaimėjus afrikiečiams, jie jau krautusi lagaminus namo.

Pietų Korėjos rinktinė prieš Afrikos komandas iš viso žaidė trejas rungtynes ir visose pelnė po du įvarčius: 2:1 nugalėjo Togą, 2:2 sužaidė lygiosiomis su Nigerija ir 2:4 pralaimėjo Alžyrui.

Pietų Korėja įvarčių nebuvo nepelnę trijose iš penkių pastarųjų pasaulio čempionato rungtynių.

Gana nebuvo iškovojusi pergalių per pastaruosius penkis pasaulio čempionato mačus – sužaidė dukart lygiosiomis ir tris kartus pralaimėjo, tačiau iki pirmadienio buvo pelnę įvarčius šešiuose pastaruosiuose čempionatų mačuose.

Šios komandos iki tol buvo susitikusios tik 2014 metais prieš pasaulio čempionatą draugiškame mače, kur Gana sutriuškino korėjiečius 4:0.