Šeimininkų atsisveikinimas su čempionatu: olandai net ir žaisdami puse jėgos neleido Katarui trinktelėti durimis

Pasaulio futbolo čempionate antradienį A grupės trečiojo turo rungtynėse į kovą stojo Nyderlandų ir Kataro rinktinės. Olandai net ir žaisdami puse jėgos įtikinamai palaužė šeimininkus 2:0 (1:0) ir su 7 taškas tapo grupės nugalėtojais.

Cody Gakpo.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Nyderlandų rinktinės žaidėjas Matthijsas de Ligtas.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Nov 29, 2022, 4:52 PM, atnaujinta Nov 29, 2022, 6:53 PM

Nyderlandai aštuntfinalyje žais su antrąja B grupės ekipa.

Šeimininkų katariečių rinktinei tai buvo atsisveikinimas su čempionu – po dviejų pralaimėjimų Kataras jau neturėjo vilčių žengti į kitą etapą.

Kataras buvo vienintelis, praradęs tokią galimybę po dviejų mačų.

Rungtynės. Olandai tikėdami savo pergale pakeitė kelis žaidėjus starto sudėtyje ir nuo rungtynių pradžios ėmė kurti progas.

4 min. trys olandai turėjo progą, bet baudos aikštelėje labiau trukdė vienas kitam. Netrukus dar porą sykį olandai žaidė labiau bilijardą nei futbolą baudos aikštelėje ir nepasinaudojo progomis.

Vis dėlto Kataro rinktinė kėlinio viduryje primetė savo žaidimą ir netgi kėlė kampinius.

26 min. rezultatas tapo 1:0 olandų naudai. Kamuolį gavęs Cody Gakpo netrukdomas įsiveržė į baudos aikštelę ir spyrė pažeme į apatinį kampą. Tai trečias 23 metų Eindhoveno PSV žaidėjo įvartis per trejas rungtynes Katare.

Iki kėlinio pabaigos komandos žaidė ramiai ir išėjo ilsėtis rezultatui nepasikeitus.

49 min. rezultatas tapo 2:0 po Frenkie de Jongo smūgio.

67 min. olandai įmušė trečiąjį įvartį, tačiau Steveno Berghuiso smūgis nebuvo įskaitytas, nes prie tai C.Gakpo sužaidė ranka.

90+2 min. olandų smūgis sudrebino Kataro vartų viršutinį kampą.

Iki rungtynių. Kataro rinktinė atidarymo rungtynes pralaimėjo Ekvadorui 0:2, o paskui nusileido Senegalui 1:3.

Nyderlandų rinktinė buvo favoritė užimti pirmąją vietą, jei nesužais blogiau nei Ekvadoras.

Nyderlandų ir Kataro rinktinės iki šiol nežaidė tarpusavyje.