Katare – Meksikos ašaros: neišnaudojo savo šansų ir kraunasi lagaminus į namo

Katare vykstančio pasaulio futbolo čempionato C grupės finiše – Holivudo filmo verta pabaiga. Meksikos futbolo rinktinė 2:1 (0:0) pranoko Saudo Arabijos futbolininkus, tačiau į pirmenybių aštuntfinalį žengė ne jie, o parankesnį įvarčių santykį turėjusi Lenkija, kuri trečiadienį tuo pat metu vykusioje dvikovoje 0:2 nusileido Argentinai.

Meksikos ir Saudo Arabijos dvikova.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Meksikos ir Saudo Arabijos dvikova.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Meksikos ir Saudo Arabijos dvikova.<br> AP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Nov 30, 2022, 8:45 PM, atnaujinta Nov 30, 2022, 11:03 PM

Pirmajame kėlinyje Meksika kaip įmanydama bandė spausti savo varžovus ir persverti rezultatą į savo pusę. Vis dėlto produktyviai besigynusi Saudo Arabijos rinktinė pirmoje rungtynių pusėje išlaikė savo vartus „sausus“.

Pagaliau pralaužti Saudo Arabijos sieną Meksikai pavyko pačioje antrojo kėlinio pradžioje. 48-ąją minutę po sumaištimi baudos aikštelėje pasinaudojęs Henry Martinas išvedė meksikiečius į priekį.

Įmušusi įvartį Meksika neketino sustoti ir toliau spaudžiama situacijos turnyrinėje lentelėje „lipo ant varžovų vartų“. 53-ąją min. fantastišku smūgiu Meksikos pranašumą padvigubino Luisas Chavezas.

Įvykiai aikštėje kaito, nes tuo pat metu vykstančiose Argentinos ir Lenkijos rungtynėse lenkai ėmė susidurti su rimtomis problemomis. Įpusėjus abiejų rungtynių antriems kėliniams lentelėje įsivyravo painiava.

Argentina pirmavo 2:0, tokią pat pasvarą turėjo ir Meksika – tai reiškė, kad Meksika ir Lenkija turėjo vienodą taškų skaičių ir įvarčių santykį, taigi akys krypo į geltonas korteles, kurių situacija buvo palakesnė lenkams (5 prieš 7).

Spaudžiami šios padėties Meksikos futbolininkai toliau užgulė priešininkų vartus ir stengėsi pasižymėti trečiąjį kartą. Ne kartą iš nuošalės įmušę meksikiečiai legaliai įvarčio nepelnė ir nesugebėjo sau tinkama linkme pasukti dvikovos pabaigos.

Varžovų vartus užspaudę meksikiečiai užmiršo savo vartų saugumą ir patys praleido Saudo Arabijos įvartį. Toks rezultatas galutinai užvėrė kelią Meksikai į čempionato aštuntfinalį.

Iš pirmosios pozicijos C grupėje į aštuntfinalį žengė Argentina, kuri atkrintamosiose varžybose susikaus su Australija.

Antrąją vietą užėmusi Lenkija kovos su pasaulio čempione Prancūzija.

Tiek pat taškų surinkusi, tačiau blogesnį įvarčių santykį turėjusi Meksika liko trečia.

Kartu su ja be atkrintamųjų varžybų liko ketvirąją vietą užėmusi Saudo Arabija.