Sensacingieji japonai – pelnė du įvarčius per 3 minutes, palaužė Ispaniją ir išmetė iš čempionato Vokietiją

Ketvirtadienį 2022-ųjų pasaulio futbolo čempionate E grupėje buvo žaidžiami lemiami E grupės mačai. Įspūdingą trilerį surengė Ispanijos ir Japonijos rinktinės ir kitame mače žaidę Kosta Rikos ir Vokietijos atstovai. Per tris minutes du įvarčius pelnę japonai palaužė favoritus ispanus 2:1 (0:1) ir iš kovos pirmenybėse eliminavo vokiečius.

Japonija antrame kėlinyje pelnė 2 įvarčius ir nugalėjo Ispaniją.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
 Japonija antrame kėlinyje pelnė 2 įvarčius ir išsiveržė į priekį prieš Ispaniją.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Ispanijos futbolo rinktinė <br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Dec 1, 2022, 8:46 PM, atnaujinta Dec 2, 2022, 12:02 PM

Japonija grupėje iškovojo pirmąją vietą, antri liko ispanai. Vokiečiai, kurie 4:2 nugalėjo Kostą Riką, dėl prastesnio įmuštų praleistų įvarčių santykio grupėje liko treti.

Po pirmojo kėlinio miegoję ir vieną įvartį praleidę japonai atkuto antrojo kėlinio pradžioje, kai nuo 48-osios iki 51-osios minutės įmušė du įvarčius ir išlaikė persvarą iki mačo pabaigos.

Tai viena didžiausių sensacijų čempionate – niekas netikėjo, kad Japonija sugebės išsikapstyti iš mirtininkų grupės.

Ilgai laukti įvarčio šioje dvikovoje nereikėjo: japonus spaudę ispanai 12 min. pakėlė kamuolį į baudos aikštę ir Alvaro Morata smūgiu galva išvedė savo ekipą į priekį 1:0. Tad japonams, svajojusiems apie aštuntfinalį, jau reikėjo mušti 2 įvarčius.

Nors pirmame kėlinyje dominavo ispanai, jie taip ir nesugebėjo įmušti dar vieno įvarčio. O jau prasidėjus antram kėliniui sulaukta iš proto varančios situacijos – japonai per 3 minutes pelnė du įvarčius.

Pradžioje užsižaidę ispanai atidavė kamuolį ir 48 min. Ritsu Doan išlygino rezultatą. Užaugus sparnams japonai strimgalviais puolė toliau ir įmušė 51 min. – nors teko peržiūrėti VAR sistemą, ar kamuolys neišėjo už aikštės ribų, tačiau galiausiai konstatuota, kad Ao Tanaka smūgis buvo sėkmingas, o jo rinktinės draugai kamuolį ištraukė nuo linijos nepažeisdami taisyklių. Tad Japonija per kelias akimirkas apvertė viską aukštyn kojomis.

Šiame pasaulio čempionate ispanai net 7:0 sutriuškino Kosta Rika ir 1:1 sužaidė su Vokietija.

Tuo tarpu japonai sugebėjo sensacingai įveikti vokiečius 2:1, tačiau nusileido kostarikiečiams 0:1.

Japonijos ir Ispanijos rinktinės buvo susitikusios labai seniai: 2001 metais kontrolinėse rungtynėse Kordoboje ispanai laimėjo minimaliu rezultatu 1:0.

Ispanijos futbolininkai dar niekada nepralaimėjo rungtynių pasaulio futbolo čempionate prieš Azijos rinktinę. Iš šešių žaistų mačų euroliečiai iškovojo keturias pergales ir dukart sužaidė lygiosiomis.

Japonija iš viso11 kartų varžėsi prieš europiečius: tris kartus šventė pergalę, tris kartus sužaidė lygiosiomis ir penkis kartus pralaimėjo.