Ganą įveikę Urugvajaus futbolininkai nedžiūgauja – abi rinktinės keliauja namo

Katare vykstančiame pasaulio futbolo čempionate Urugvajaus futbolininkai 2:0 (2:0) įveikė Ganos rinktinę ir grąžino varžovams skaudžiausius prisiminimus iš 2010 metų.

Urugvajus – Gana<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Dec 2, 2022, 4:46 PM, atnaujinta Dec 2, 2022, 7:06 PM

19-ąją minutę rungtynių teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į Urugvajaus vartus, po to kai Sergio Rochetas prasižengė prieš Ganos žaidėją. Baudinio realizuoti stojo Andre Ayew, tačiau S.Rochetas atspėjo kur smūgiuos varžovas ir atlaikė ganiečio smūgį.

26-ąją minutę Lawrence’as Ati-Zigi nesugebėjo sėkmingai atlaikyti Luiso Suarezo smūgio ir kamuolys atšoko prieš pat Giorgianą de Arrascaeta, kuris iš kelių centimetrų kamuolį pasiuntė į vartų tinklą.

32-ąją minutę po nuostabaus L.Suarezo perdavimo G.de Arrascaeta paleido galingą smūgį į vartus ir pelno antrąjį įvartį.

Per likusį pirmąjį kėlinį komandos pavojingų progų nebesukūrė ir į pertrauką Urugvajus žengė pirmaudamas 2:0.

Danielis Amartey 59-ąją minutę baudos aikštelėje nugriovė Darwiną Nunezą, tačiau teisėjas po VAR peržiūros nusprendė neskirti baudinio.

Puikią progą 65-ąją minutę turėjo Facundo Pellistri. Puolėjas iš maždaug 10 metrų smūgiavo į vartus, tačiau kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Per likusį laiką abi komandos pasileido į puolimą, tačiau vartininkai saugojo abiejų komandų vartus ir rungtynės baigėsi Urugvajaus pergale 2:0.

Kitose rungtynėse Portugalijos rinktinė 1:2 nusileido prieš Pietų Korėjos rinktinę.

Pirmąją vietą grupėje su 7 taškais užėmė Portugalijos rinktinė, o antroje pozicijoje ir kelialapį į aštuntfinalį išplėšė Pietų Korėjos futbolininkai, kurie surinko 4 taškus. Urugvajaus rinktinė taip pat surinko 4 taškus, bet kadangi pelnė mažiau įvarčių už korėjiečius, keliauja namo. Gana su 3 taškais liko ketvirtoje vietoje.

***

Paskutinis rinktinių susitikimas iki šios dienos yra su pykčiu įstrigęs Ganos futbolininkų ir aistruolių mintyse. Komandos susitiko 2010-ųjų metų pasaulio čempionato ketvirtfinalyje.

Pagrindiniam laikui pasibaigus rezultatu 1:1 kova persikėlė į pratęsimą, kurio metu išskirtiniu poelgiu pasižymėjo Urugvajaus žvaigždė Luisas Suarezas. Paskutiniąją akistatos minutę urugvajietis rankomis atlaikė varžovų smūgiuotą kamuolį, kuris būtų atnešęs pergalę Ganos rintkinei.

Už tokį veiksmą L.Suarezas sulaukė raudonos kortelės, tačiau Asamoah Gyanas nerealizavo 11 metrų baudinio ir kova persikėlė į baudinių seriją, kurią laimėjo urugvajiečiai.

Nuo to laiko L.Suarezo vardas iki dabar Ganoje vartojamas kaip keiksmažodis, o Afrikos žemyne ir toliau nei viena rinktinė nepasiekė pusfinalio etapo pasaulio čempionate.

Šiame čempionate Gana turnyrą pradėjo 2:3 pralaimėdami portugalams, tačiau vėliau 3:2 įveikė Pietų Korėją.

Urugvajiečiai sužaidė lygiosiomis 0:0 su Pietų Korėja, o vėliau 0:2 nusileido Portugalijai.