Pasaka baigta: baudinių seriją laimėjusi Kroatija užbaigė Japonijos žygį pasaulio čempionate Japonai neįmušė net trijų baudinių

Pasaulio futbolo čempionate – pirmoji baudinių drama. Pirmadienį vykusiose pirmenybių aštuntfinalio rungtynėse ietis surėmė Japonijos ir Kroatijos futbolininkai. Nei pagrindinis rungtynių laikas, nei pratęsimas nugalėtojo neišaiškino – komandos keliavo į baudinių seriją.

Japonijos ir Kroatijos akistata.<br>SIPA/Scanpix nuotr.
Japonijos ir Kroatijos akistata.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Japonijos ir Kroatijos akistata.<br>AP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

2022-12-05 16:47, atnaujinta 2022-12-06 06:51

Šioje nervų kovoje labiau sekėsi Kroatijos futbolininkams, kurie pranoko savo priešininkus 3:1. Pagrindinis mačo laikas ir pratęsimas baigėsi 1:1 (0:1, 1:0, 0:0).

Jau 8-ąją mačo minutę po grubios Japonijos rinktinės klaidos Kroatija turėjo gerą galimybę išsiveržti į priekį. Japonus nuo praleisto įvarčio išsaugojo gera vartų sargo reakcija. Smūgį atliko Ivanas Perišičius.

Po aikštėje aprimusio veiksmo kroatai varžovus dar viena atakų banga pavaišino įpusėjus pirmajam kėliniui – Japonija savo baudos aikštelėje gynėsi produktyviai.

Pirmojo kėlinio pabaigoje apie save priminė ir japonai – klastingu smūgiu po susikurtos situacijos suklusti žiūrovus privertė Daichi Kamada, bet japono smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų.

Netrukus krito ir pirmasis rungtynių įvartis – 43-ąją minutę Japonija puikiai išgliaudė kampinio situaciją ir Daizenas Maeda išvedė japonus į priekį.

Ilgai išlyginamojo Kroatijos įvarčio laukti nereikėjo – savo progos sulaukęs I.Perišičius taikliu smūgiu 55-ąją min. išlygino skaičius švieslentėje.

Nors iki antrojo kėlinio pabaigos Kroatija dar ne kartą grasino japonų vartams, tačiau kėlinys baigėsi be įvarčių ir dvikova kėlėsi į pratęsimą. Japonijos ir Kroatijos pratęsimo drama – pirmoji šiame pasaulio futbolo čempionate.

Pirmasis pratęsimo kėlinys buvo gana ramus. Tik pačioje jo pabaigoje žybtelėjo japonai – keli galingi smūgiai, tačiau vartuose kamuolys neatsidūrė.

Be įvarčių pralėkė ir antrasis pratęsimo kėlinys, todėl komandos nugalėtoją turėjo išsiaiškinti pirmoje šio čempionato baudinių serijoje.

Joje Japonijos laukė tikras košmaras: japonai neįmušė net trijų smūgių, kurie buvo atremti Kroatijos vartininko Dominiko Livakovičiaus.

Tuo metu patys savo smūgių serijoje kur kas soližiau pasirodę kroatai žengė į čempionato ketvirtfinalį.

Japonija pasaulio čempionato D grupėje užėmė pirmąją vietą. Ji už savo nugaros paliko Ispanijos, Vokietijos ir Kosta Rikos rinktine.

Japonai grupių etape 2:1 pranoko Vokietiją, 0:1 nusileido Kosta Rikai ir 2:1 įveikė Ispaniją.

Tuo metu Kroatijos rinktinė F grupėje liko antra. Ji 0:0 sužaidė su Maroku, 4:1 sutriuškino Kanadą ir 0:0 išsiskyrė su Belgija.

Kroatijos ketvirtfinalyje susikaus su Brazilijos ir Pietų Korėjos aštuntfinalio nugalėtojais.