D. Maradonos stiliumi sužaidęs kamuolio genijus L. Messi priartėjo prie futbolo Dievo statuso

Lioneliui Messi jau 35 metai, bet antradienį jis parodė, kad yra tikras futbolo genijus – galbūt vis dar didžiausias pasaulyje. Pasaulio čempionato pusfinalyje Argentinos komanda 3:0 įveikė Kroatiją, o L.Messi sukūrė trečiojo įvarčio šedevrą.

Lionelis Messi.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 L.Messi perdavimas.<br> Sipa/Scanpix nuotr.

Dec 14, 2022, 12:00 AM, atnaujinta Dec 14, 2022, 12:14 AM

Keturi Čempionų lygos titulai, olimpinis auksas ir „Copa America“ titulas, 10 laimėtų Ispanijos čempionatų, titulas Prancūzijos lygoje rekordiniai septyni Auksiniai kamuoliai – tai didžiausi L.Messi laimėjimai.

Tačiau vieno – pasaulio čempionatų aukso – jam dar trūksta.

O kadangi pasaulio čempionatas Katare jam gali būti paskutinis karjeroje, genialusis argentinietis daro viską, kad jo „paskutinis šokis“ įeitų į istoriją.

Antradienį L.Messi iš tikrųjų šoko aikštėje.

Pusfinalyje prieš Kroatiją jis iš pradžių puikiai atliko baudinį, o 69-ąją minutę, kai Argentina jau pirmavo 2:0, atliko rezultatyvų perdavimą Julio Alvarezui.

L.Messi dešiniajame krašte lengvai triskart išmaudė Joško Gvardiolį ir puikiu perdavimu pakišo kamuolį „Manchester City“ puolėjui.

L.Messi prasiveržime buvo visko – greičio, technikos, fantazijos, puikios apgaulės ir tikslaus perdavimo. Tobulas meistriškumas!

L.Messi į pasaulio čempionatą Katare atvyko puikios būklės ir puikiai vadovauja savo komandai.

Pirmosiose grupės rungtynėse argentiniečiai pralaimėjimo Saudo Arabijai 1:2, tačiau žvelgiant iš šiandienos perspektyvos tai jau nebesvarbu.

Argentina su kiekvienu maču stiprėja ir sekmadienio finalo rungtynėse dėl aukso susikaus su Prancūzija arba Maroku.

Tai buvo 25-osios L.Messi rungtynės pasaulio čempionate. Jis debiutavo 2006 m.

Tai reiškia, kad jis pasivijo rekordininką Lotharą Matthaeusą, Vokietijos legendą.

O kadangi Argentina nugalėjo Kroatiją ir pateko į finalą, L.Messi sekmadienį taps absoliučiu rekordininku.

Argentinos rinktinėje L.Messi sąskaitoje dabar yra 172 rungtynės ir 97 įvarčiai, iš kurių 11 – pasaulio čempionate.

Pusfinalyje L.Messi įmušęs tapo rezultatyviausiu Argentinos rinktinės žaidėju pasaulio čempionatų istorijoje.

Jis pagerino ilgametį Gabrielio Batistutos rekordą.

Viskas baigėsi nuostabia Argentinos pergale, bet 19-ąją minutę vis stebėjo nerimą keliantį Leo Messi elgesį.

Jis atsistojo aikštės viduryje ir ilgai laikėsi už kairės šlaunies bicepso. Buvo akivaizdu, kad jis bandė jį trinti.

Visų argentiniečių širdys tą akimirką plakė greičiau. Tačiau po kurio laiko L.Messi grįžo į žaidimą.

Trauma tokiu metu būtų nelaimė jam ir visai Argentinai.

Prireikė vos kelių akimirkų, kad susirūpinimas virstų euforija.

34-ąją minutę teisėjas Daniele Orsato paskyrė 11 metrų baudinį. Ne kas kitas, o L.Messi priartėjo prie kamuolio ir užtikrintai smūgiavo kaire koja.

O antrajame kėlinyje jis atliko Diego Maradonos stiliaus reidą kone per pusę aikštės.

„Nauja diena“: kandidatų į prezidentus debatai – ar ryškėja skirtumai?