Pasaulio futbolo čempionato bronza – kroatams: sutramdė nepasiduodančius marokiečius

Pasaulio futbolo čempionate Katare šeštadienį sužaistos priešpaskutinės rungtynės – Rajano „Khalifa International“ stadione vykusiame mūšyje dėl bronzos Kroatijos rinktinė 2:1 (2:1) palaužė turnyro atradimu tapusią Maroko komandą.

Kroatijos rinktinė iškovojo trečiąją vietą. <br> Reuters/Scanpix nuotr.
 M.Oršičiaus įvartis.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
J.Gvardiolio įvartis. <br> Reuters/Scanpix nuotr.
 A.Dari išlygino rezultatą.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Kroatijos ir Maroko akistata grupės varžybose baigėsi 0:0.<br> SIPA/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Dec 17, 2022, 4:46 PM, atnaujinta Dec 17, 2022, 7:42 PM

Visi įvarčiai buvo įmušti iki pertraukos.

Jau 7-ąją min. kroatų baudos smūgis baigėsi gynėjo Joško Gvardiolio smūgiu galva į viršutinį kampą po puikaus derinio.

Bet tuoj pat 9 min. rezultatas tapo lygus, kai marokiečių gynėjas Achrafas Dari įmušė galva iš kelių metrų po nevykusio kroatų gynybos kamuolio atmušimo po baudos smūgio.

Lemtingas buvo Mislavo Oršičiaus smūgis 42-ąją min., kai kroatų puolėjas įsuko kamuolį į tolimąjį kampą nuo baudos aikštelės kampo.

Po pertraukos marokiečių gynėjai krito kaip lapai po traumų, tačiau istorinį Afrikos žygį surengusi komanda iki paskutinių minučių stengėsi išlyginti rezultatą. Vis dėlto kroati kelis kartus buvo arčiau trečiojo įvarčio.

Šių komandų svajonė siekti pirmojo istorijoje pasaulio čempionų titulo žlugo pusfinalyje: Kroatija 0:3 pralaimėjo Argentinai, o Marokas 0:2 nusileido Prancūzijai.

Iki šio pasaulio čempionato Kroatija ir Marokas tarpusavyje nežaidė oficialių rungtynių, tačiau mačas dėl bronzos buvo jau antrasis susidūrimas Katare.

Rungtynės. Kroatai kiek aktyviau pradėjo rungtynes ir jau 3 min. privertė marokiečių vartininką klysti išmušant kamuolį.

7 min. rezultatas tapo 1:0, kai kroatai surengė tobulą derinį po baudos smūgio ir gynėjas Joško Gvardiolis galva iš 10 metrų smūgiavo į viršutinį kampą.

Bet kroatų džiaugsmas buvo trumpas, nes 9 min. rezultatas tapo lygus 1:1. Po marokiečių baudos smūgio kroatų žaidėjas galva nevykusiai numušė į kamuolį į baudos aikštelę ir ten Achrafas Dari galva smūgiavo taikliai.

18 min. aštri kroatų ataka baigėsi blokuotu smūgiu, o paskui kamuolį sugavo Maroko vartininkas Yassine'as Bounou.

24 min. marokiečiai prarado kamuolį, tačiau pavojingą Lukos Modričiaus smūgį atrėmė vartininkas.

29 min. po Achrafo Hakimi prasiveržimo perdavimui pritrūko tikslumo, nes puolėjas būtų galėjęs smūgiuoti į tuščius vartus.

42 min. Mislavas Oršičius pelnė antrą kroatų įvartį (2:1), kai permetė kamuolį per marokiečių vartininką po ilgai užsitęsusios atakos ir sukto smūgio: kamuolys įkrito į vartus nuo virpsto.

Pirmajame kėlinyje Kroatijos rinktinės saugai užtikrino pranašumąaikštės viduryje ir komanda sukūrė daug monentų. Tuo metu Maroko  komandoje itin jaučiamas nuovargis, kuris dar sustiprės po pertraukos.

47 min. M.Oršičiaus smūgį gynėjas nukreipė į kampinį.

Kroatai toliau kūrė progas, tačiau keli baigiamieji smūgiai buvo blokuoti.

60 min. dėl traumos aikštę turėjo palikti Andrejus Kramaričius.

Vienas po kito buvo pakeisti ir raumenų traumas pajutę Maroko rinktinės gynėjai.

74 min. baudos aikštelėje buvo nugriautas J.Gvardiolis, tačiau teisėjas iš Kataro net nestatbdė žaidimo.

Tuoj pat 75 min. Yussefas En-Nasyri galėjo išlyginti rezultatą, tačiau neįveikė Dominiko Livakovičiaus.

87 min.  Mario Kovačičius iš kelių metrų smūgiavo šalia vartų.

90 min. marokiečiai ėmė reikalauti baudinio, nors kamuolys pataikė kroatų gynėjui į petį ir nugarą.

90+6 min. Y.En-Nasyri galva smūgiavo virš vartų. Tai buvo paskutinė proga, nes iškart nuskambėjo finalinis švilpukas.

Čempionato pradžioje Kroatija ir Marokas žaidė toje pačioje F grupėje ir pirmajame ture sužaidė 0:0.

Vėliau Kroatija 4:1 įveikę Kanadą, sužaidė 0:0 su Belgija, po baudinių įveikė Japoniją (1:1, baudiniai – 3:1) ir Braziliją (1:1, baudiniai – 4:2).

Maroko rinktinė po lygiųjų su kroatais įveikė Belgiją 2:0, Kanadą 2:1, aštuntfinalyje po baudinių išmetė Ispaniją (0:0, baudiniai – 3:0), o ketvirtfinalyje nukovė Portugaliją 1:0.